فناوری اطلاعات

کاهش بستری مجدد بیماران در بیمارستان ها با هوش مصنوعی

منبع: مهر
محققان استرالیایی در تلاش هستند با استفاده از هوش مصنوعی دریابند چرا برخی بیماران مدتی بعد از مرخص شدن از بیمارستان‌ها مجدداً در آنها بستری می‌شوند.
 
 به نقل از زددی نت، بستری مجدد بیماران در بیمارستان‌ها یکی از چالش‌های جدی نظام‌های بهداشت و درمان در سراسر جهان است که هزینه‌های زیادی را نیز تحمیل می‌کند. پژوهشگران استرالیایی امیدوارند با استفاده از فناوری هوش مصنوعی مهم‌ترین علل این مساله را شناسایی کرده و میزان بستری مجدد افراد را کاهش دهند.
 
در قالب این بررسی علمی از اطلاعات و سوابق ده ساله بیماران مختلف در استرالیا برای دست یافتن به یک تصویر کلی و جامع استفاده شده است. سوابق یادشده مربوط به ۱۴ هزار بیمار استرالیایی است و جزئیات مربوط به علل بستری شدن مجدد این بیماران نیز بررسی می‌شود.
 
محققان می‌گویند با تکمیل این بررسی خطرات جدیدی که بیماران را در بیمارستان‌ها تهدید می‌کنند، شناسایی می‌شود و کیفیت رسیدگی و مراقبت‌های درمانی نیز افزایش می‌یابد.
 
پژوهشگران می‌گویند این تحقیق منجر به ابداع مدل‌هایی برای رسیدگی دقیق‌تر به بیماران مختلف مانند مبتلایان به بیماری‌های قلبی، کبدی و غیره می‌شود تا آنها مجدداً نیاز به بستری در بیمارستان پیدا نکنند. انتظار می‌رود این تحقیق تا سال ۲۰۲۱ تکمیل شود.

​​