فناوری اطلاعات

افزایش ۱۴ درصدی سود شرکت رایانه ای لاجیتک همزمان با بحران کرونا

منبع: تسنیم
شرکت بین الملی لاجیتک که تولید کننده محصولات الکترونیکی و رایانه ای است، امروز (سه شنبه) از افزایش ۱۳.۶ درصدی فروش خود در دوره سه ماهه چهارم منتهی به مارس ۲۰۲۰ و همزمان با شیوع ویروس کرونا خبر داد.
 
 
به نقل از رویترز، شرکت بین الملی لاجیتک که تولید کننده محصولات الکترونیکی و رایانه ای است، در حالی از افزایش 13.6 درصدی فروش خود در دوره سه ماهه چهارم خبر داد که استفاده از محصولات این شرکت به دلیل بحران ویروس کرونا و کار کردن مردم در خانه بسیار بیشتر شده است.
 
شرکت لاجیتک (Logitech) که تولید کننده وب کم، صفحه کلید، موشواره و همچنین دستگاه ها و نرم افزارهای ویدئوکنفرانس است، اعلام کرد که فروش سه ماهه چهارم آن در مقایسه با 624.3 میلیون دلار در سال 2019، به 709.2 میلیون دلار در سال 2020 افزایش یافته است.
 
بر اساس این گزارش، درآمد عملیاتی این شرکت در سه ماهه منتهی به مارس 23.3 درصد افزایش و به 79 میلیون دلار رسیده است.
 
شرکت لاجیتک همچنین از رشد 6.7 درصدی در فروش خود در طول یک سال کامل خبر داده است، و به چشم انداز درآمد خود در سال مالی 2020 نیز دست یافت. درآمد عملیاتی سالانه این شرکت به 387 میلیون دلار رسیده است و این نشان می دهد که از محدوده درآمد هدف خود که بین 365 تا 375 میلیون دلار بود، عبور کرده است.
 
این شرکت چشم انداز سود یک ساله خود را در ماه مارس کاهش داده بود تا مشکلات زنجیره تأمین را به دلیل بحران ویروس کرونا در نظر بگیرد. این شرکت پیش بینی فروش خود را دوباره تکرار کرده بود.
 
براکن دارل، مدیر عامل این شرکت در یک بیانیه گفت: کنفرانس ویدئویی، کار از راه دور، ایجاد و منتشر کردن محتوا و بازی های ویدئویی فرایندهای طولانی مدتی است که تجارت ما را پیش می برند. این بیماری همه گیر این فرایندها را تغییر نداده است بلکه آنها را تسریع کرده است.
 
این شرکت همچنین چشم انداز ارائه شده در ماه مارس را برای رشد تک رقمی درصد فروش خود برای سال مالی منتهی به مارس 2021 حفظ کرده است و انتظار دارد سود عملیاتی به 380 تا 400 میلیون دلار برسد.

​​