رسانه‌های اجتماعی

گزارش تازه فیس بوک منتشر شد: افزایش 9.5 درصدی درخواست دولت ها برای دریافت اطلاعات کاربران

ICTna- فیس بوک گزارش اقداماتش درخصوص حذف کردن محتواهای ناسالم از این شبکه اجتماعی و اینستاگرام را منتشر کرد.
 
Facebook.PNG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دیتاهای منتشر شده از رشد بالای تعداد محتواهای ناسالم پاک شده در سه ماهه نخست 2020 حکایت دارد بطوریکه از 1.6 میلیون محتوا در سه ماهه چهارم سال 2019 به 4.7 میلیون محتوا در نخستین فصل سال جاری میلادی رسیده است.
 
از وقتی شرکت های مالک رسانه های اجتماعی توافق کردند تا جلوی گسترش محتواهای ناسالم، مضر و تندروی ها را بگیرند، فیس بوک اطلاعیه ای منتشر کرد که تلاش هایش را برای بهبود تکنیک های تشخیص اتوماتیک فوری و سریع بهبود خواهد می بخشد تا بتواند محتوای اپلیکیشن هایش را در این باره سازماندهی کند و تقریبا در سه ماهه نخست سال 2020 هم موفق شد 97 درصد آنها را حذف کند.
 
میزان محتواهای پاک شده در اینستاگرام کمتر بوده و به 70 درصد رسیده است اما تعداد موارد حذف شده هم به مراتب کمتر بوده بطوریکه تنها 175 هزار محتوای ناسالم روی اینستاگرام بوده که پاک شده اند.
 
آنچه را که فیس بوک محتوای ناسالم می نامد بیشتر روی محتواهای تروریستی و سازمان های ترویج کننده خشونت متمرکز است که با همکاری نهادهای ترویج خشونت علیه دین، نژاد، مذهب و ملت مبادرت به تولید محتوا می کنند.
 
این تنها بخشی از محتوای ناسالمی است که از این شبکه اجتماعی پاک شده است و براساس آخرین گزارش منتشر شده، حدود 25.5 میلیون پست شامل اقدامات خشونت آمیز، 8.6 میلیون پست درمورد برهنگی کودکان یا استثمار سکولاریسم و 8.1 میلیون پست حاوی محتواهای مستهجن بوده است.
 
این کمپانی همچنین گزارش داده است که درخواست های دولت ها برای کسب اطلاعات کاربران افزایش داشته است بطوریکه در نیمه دوم سال 2019 میزان درخواست دولت ها با 9.5 درصد افزایش به 141 هزار درخواست رسیده بود.
 
از کل این رقم، دولت آمریکا بیشترین میزان درخواست را با 51 هزار و 121 درخواست به خود اختصاص داده است و پس از آن هند، بریتانیا، آلمان و فرانسه قرار دارند.

​​