فناوری اطلاعات

آنگلا مرکل هکرهای وابسته به روسیه را به هک ایمیل‌های شخصی متهم کرد

منبع: دیجیاتو
 
«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان می‌گوید «شواهد مستحکمی» دارد که نشان می‌دهند هکرهای وابسته به روسیه قصد نفوذ به ایمیل‌های شخصی او را داشته‌اند.
 
هفته نامه «اشپیگل» آلمان هفته گذشته گزارش کرد که اداره اصلی اطلاعات ارتش روسیه موسوم به گِ ار او (GRU) قصد داشته با هک کردن پارلمان آلمان، به ایمیل‌های دفتر انتخاباتی مرکل در سال ۲۰۱۵ دسترسی پیدا کند.
 
آنگلا مرکل می‌گوید: «ما سعی می‌کنیم روابط خود را با روسیه قوی تر کنیم»، اما اعتراف کرد که حمله هکی روسیه در تلاش‌های این کشور برای قوی تر کردن روابط تأثیر منفی گذاشته است.
 
هفته نامه اشپیگل می‌گوید پلیس جنایی فدرال آلمان و آژانس سایبری فدرال این کشور حمله هکی روسیه را بازسازی کرده و متوجه شده‌اند که دو آدرس ایمیل دفتر آنگلا مرکل مورد هدف هکرها قرار گرفته‌اند.
 
به گزارش رویترز، پارلمان مرکزی فدرال آلمان (بوندستاگ) ماه مه سال ۲۰۱۵ هک شدن سیستم‌ها را کشف کرده است و در بررسی‌های خود متوجه شده که هکرها دست کم از ابتدای سال ۲۰۱۵ به دنبال نفوذ به ایمیل‌های پارلمان بوده‌اند. پارلمان آلمان نتوانسته نوع اطلاعات سرقت شده را تشخیص دهد.
 
به گزارش روزنامه Süddeutsche Zeitung، در تاریخ ۵ مه دولت آلمان دستور بازداشت یکی از افسران اطلاعاتی ارتش روسیه را که گمان می‌رود حملات هکی سال ۲۰۱۵ را انجام داده باشد، صادر کرده است.
 
این مظنون ۲۹ ساله «Dmitry Badin» نام داشته و عضو یکی از ۱۲ افسر روسیه است که ایالات متحده آمریکا نیز به اتهام دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور او را تحت پیگرد قرار داده. به گفته FBI این گروه متهم است سیستم‌های انتخاباتی آمریکا را هک کرده و با انتشار فایل‌های سرقتی به دنبال مختل کردن انتخابات بوده است.
 
مسکو تمامی اتهامات مبنی بر هک دولت‌های خارجی را رد کرده است.

​​