تلفن همراه

۹۰ درصد از خطوط تولید هواوی بازگشایی شد

منبع: پیوست
 
 
هواوی مانند دیگر شرکت‌های چینی از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا مجبور به بستن بسیاری از کارخانه‌ها و فروشگاه‌های خود شد ولی خبرهای جدید نشان می‌دهد که هواوی ۹۰ درصد از خطوط تولید خود را بازگشایی کرده‌ است. بنا بر اعلام هواوی، این شرکت شرایط کار را برای بیش از ۲۰ هزار محقق، متخصص و مهندس ایجاد کرده تا در توسعه اهداف فناوری شرکت محدودیتی وجود نداشته باشد.
 
به گزارش روابط‌عمومی هواوی، رن ژنگفی بنیان‌گذار شرکت هواوی به تازگی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که شرکت هواوی در حال حاضر توانسته با رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی در مبارزه با ویروس کرونا، بیش از 90 درصد از خط تولید خود را بازگشایی کند. همچنین این شرکت روند تحقیق و توسعه خود در بخش‌های پیشرفته را نیز آغاز و اعلام کرده که در حال حاضر مهندسان هواوی در بخش‌های پیشرفته‌ای مانند توسعه فناوری مخابراتی 6G و همچنین سطح‌های بالاتر فناوری 5G مشغول به کار هستند.
 
در ادامه مصاحبه، رن ژنگفی به محدودیت‌های دولت آمریکا اشاره کرده و معتقد است که کنار گذاشتن تراشه‌های ساخت شرکت‌های آمریکایی از محصولات هواوی به صورت کامل ممکن نیست. چرا که که با حذف محصولات آمریکایی، خود این شرکت‌ها نیز با مشکلات بزرگی مواجه می‌شوند؛ چرا که از دست دادن مشتری بزرگی مانند هواوی، ضربه اقتصادی بزرگی برای آن‌ها خواهد کرد. به گفته‌ رن ژنگفی، این شرکت‌ها باید با تکیه به مباحث حقوقی و از طریق کسب گواهینامه‌های تجاری، مراوده‌های فناوری با هواوی را از سر بگیرند.
 
طبق اعلام بنیان‌گذار هواوی، با وجود فشارهایی که روی این شرکت اعمال شده، جای نگرانی خاصی در زمینه تأمین مواد اولیه و قطعات وجود ندارد و هواوی تضمین می‌کند که تولید محصولاتش را با قدرت ادامه پیدا خواهد داد.

​​