فناوری اطلاعات

کمک ۲.۲ میلیارد دلاری چین به شرکت تولید کننده تراشه

منبع: تسنیم
دولت چین به منظور مقابله با سیاست‌های آمریکا علیه شرکت‌های فناوری این کشور و همچنین حمایت از تولید داخلی خود، ۲.۲۵ میلیارد دلار در شرکت بین‌المللی ساخت نیمه‌رسانا (SMIC) که در حوزه ساخت تراشه‌های پیشرفته فعال است، سرمایه‌گذاری کرد.
 
به نقل از بلومبرگ، دولت چین به منظور مقابله با سیاست‌های آمریکا علیه شرکت‌های فناوری این کشور و همچنین حمایت از تولید داخلی خود، 2.25 میلیارد دلار در شرکت بین‌المللی ساخت نیمه‌رسانا (SMIC) که در حوزه ساخت تراشه‌های پیشرفته فعال است، سرمایه‌گذاری کرد.
 
این اقدام دولت چین در حالی رخ داد که آمریکا محدودیت‌ها را علیه شرکت‌های فناوری چینی افزایش داده است.
 
شرکت SMIC در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد، نوشت: رشد سرمایه ثبت شده این شرکت از 3.5 میلیارد دلار به 6.5 میلیارد دلار پس از این سرمایه‌گذاری رسیده است.
 
بر اساس این بیانیه، سهم این شرکت چینی در کارخانه شانگهای از 50.1 درصد به 38.5 درصد کاهش خواهد یافت. این شرکت ظرفیت تولید 6 هزار تراشه 14 نانومتری در ماه را دارد و قصد دارد آن را به 35 هزار تراشه در ماه برساند.
 
این سرمایه‌گذاری جدید دولت پکن در حالی صورت گرفت که واشنگتن اقدام به جلوگیری از فروش محصولات شرکت‌های آمریکایی تولیدکننده تراشه به شرکت هوآوی کرده است.
 
وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه اعلام کرد که شرکت هوآوی و 114 شرکت تابعه آن از جمله واحد طراحی تراشه، برای استفاده از محصولات فناوری آمریکا نیاز به اخذ مجوزهای لازم دارند.
 
شرکت SMIC در حال برنامه ریزی برای فروش سهام خود در شانگهای است که می‌تواند بیش از 3 میلیارد دلار به فروش برسد.

​​