فناوری اطلاعات

هشدار چین به آمریکا درباره اقدامات علیه هوآوی

منبع: تسنیم
وزارت بازرگانی چین اقدام آمریکا مبنی بر اعمال محدودیت‌های جدید علیه غول فناوری این کشور یعنی شرکت هوآوی، را سوءاستفاده از قدرت و نقض اصول بازار خواند، و هشدار داد «همه اقدامات لازم» را برای پاسخ به این محدودیت‌ها انجام خواهد داد.
 
 
به نقل از آسوشیتدپرس، وزارت بازرگانی چین اقدام آمریکا مبنی بر اعمال محدودیت‌های جدید علیه غول فناوری این کشور یعنی شرکت هوآوی، را سوءاستفاده از قدرت و نقض اصول بازار خواند، و هشدار داد «همه اقدامات لازم» را برای پاسخ به این محدودیت‌ها انجام خواهد داد.
 
سخنگوی وزارت بازرگانی چین در بیانیه‌ای که روز یکشنبه در وب سایت این وزارتخانه منتشر شد، گفت: این قوانین (آمریکا) امنیت زنجیره تولید صنعتی و جهانی را نیز تهدید می‌کند.
 
در این بیانیه آمده است: آمریکا به بهانه به اصطلاح «امنیت ملی» از قدرت دولتی خود و همچنین اقدامات کنترل صادرات برای ستم و فشار مداوم به شرکت‌های خاص سایر کشورها سوء استفاده می‌کند.
 
به گفته این سخنگو، چین «تمام اقدامات لازم را برای محافظت قاطعانه از حقوق و منافع قانونی شرکتهای چینی انجام خواهد داد.»
 
طبق قوانین جدید آمریکا، شرکت‌های خارجی تولید کننده قطعات نیمه رسانا که از فناوری آمریکایی استفاده می‌کنند، باید مجوز این کشور را برای تحویل این قطعات به شرکت چینی هوآوی دریافت کنند.
 
ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا نیز روز جمعه اعلام کرد که واشنگتن می‌خواهد مانع از آن شود که شرکت هوآوی تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا را دور زده و از فناوری آمریکا برای طراحی و تولید قطعات نیمه رسانا در خارج از کشور استفاده کند.

​​