تلفن همراه

هواوی: آمریکا با اعمال تحریم ها به خودش ضربه می زند

ICTna- ژو پینگ، مدیرعامل هواوی در سخنرانی خود در نشست تحلیلی سالیانه این کمپانی درخصوص تمدید تحریم های آمریکا علیه شرکت هواوی و ZTE گفت: آمریکا با ادامه مسیر فعلی به خودش بیشتر آسیب می زند.
 
Huawei-Ping-640x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اقدامات اخیر آمریکا که زنجیره تامین هواوی را از فعالیت منع می کند، به طور قطع تاثیراتی خواهد داشت اما این شرکت همچنان بازیگر برجسته صنعت مخابرات خواهد بود.
 
پینگ می گوید: به رغم همه محدودیت های عجیب و غریب اعمال شده ما هنوز به بقای خود ادامه می دهیم درحالیکه همچنان درآمد 120 میلیارد دلاری خود در سال 2019 را به رخ همگان می کشیم. آمریکا مصرانه به حملاتش علیه هواوی ادامه می دهد اما در نهایت چه عایدی برای جهان خواهد داشت؟
 
او با اشاره به تحریم های بیشتری که علیه هواوی اواخر هفته پیش اعمال شد و براساس آن هر شرکتی که با هواوی همکاری کند، نمی تواند از تجهیزات، IP یا نرم افزارهای آمریکایی استفاده کند، گفت: هدف اصلی این است که تامین کنندگان قطعات و تجهیزات نیمه هادی که یکی از اجزای مهم تلفن های هوشمند و BTSهای موبایل است را خفه کنید.
 
پینگ برای کاهش تاثیر اقدامات صورت گرفته، از افزایش هزینه تحقیق و توسعه در این شرکت به منظور حذف وابستگی به تامین کننده های آمریکایی خبر داد اما در هرحال روی نیازهای عملیات اجرایی تاثیرگذار خواهد بود.

​​