تلفن همراه

تصمیم گیری درباره مسدود کردن قیمت مسکن از دیوار بر عهده پلیس فتا و دادستانی است

منبع: فارس
رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: تصمیم گیری درباره مسدود کردن قیمت مسکن از دیوار بر عهده پلیس فتا و دادستانی است اما از نظر ما این اقدام کار درستی نیست چون هیچ تأثیری در فضای بازار و قیمت مسکن ندارد.
 
 
 
مخاطبان خبرگزاری فارس موضوع « درخواست مسدود کردن قیمت مسکن از دیوار » را مطرح کرده و از خبرگزاری فارس خواستارگفت وگو با مسئولان شدند که خبرنگاران خبرگزاری فارس برحسب وفای به عهد این موضوع را در دستور کار قرار دادند.
 
امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات درباره موضوع مسدود کردن قیمت مسکن از دیوار  گفت: در بازار سنتی مسکن که همان مغازه های املاک هستند بیشتر از آگهی های داخل سایت ها به خصوص دیوار باعث افزایش قیمت مسکن می شوند البته از طرفی سوء استفاده از فضای مجازی هم وجود دارد به طوری که افراد آگهی های جعلی در سایت ها می گذارند تا قیمت مسکن را در نفقطه ای از شهر افزایش دهند.
 
وی افزود:  تصمیم گیری درباره مسدود کردن قیمت مسکن از دیوار بر عهده پلیس فتا و دادستانی است اما از نظر ما این اقدام کار درستی نیست چون هیچ تأثیری در فضای بازار و قیمت مسکن ندارد.
 
*راهکارهای پیشنهادی معاون وزیر برای جلوگیری از سوء استفاده در سایت دیوار در حوزه مسکن
 
ناظمی تصریح کرد: برای جلوگیری از سوءاستفاده از فضای مجازی ۲ راهکار از نظر ما بسیار مفید است اول اینکه افراد احراز هویت شوند مثل سیستم شاهکار که اکنون وجود دارد و دوم اینکه انتشار آگهی را برای هر فرد در هر روز محدود کنند به این معنی که به طور مثال هر فرد روزانه ۲ آگهی بیشتر نتواند انتشار دهد.
 
وی ادامه داد: اگر احراز هویت و محدود کردن افراد در انتشار آگهی اتفاق بیافتد به راحتی می توان نه تنها از سوء استفاده مجازی بلکه از رشد  قیمت ها و سردرگمی مردم  جلوگیری کرد.
 

​​