تلفن همراه

5G به مساله امنیت ملی آمریکا تبدیل شد

ICTna- دادستان کل آمریکا بحث های زیادی را درباره 5G مطرح کرده و معتقد است این کشور باید علاوه بر این، همچنین برنده 6G هم باشد.

5G-hype-button-cropped-770x285.jpg

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تاکنون صنعت مخابرات اینقدر سیاست زده نشده بوده است. رئیس جمهور ترامپ تا اندازه زیادی روی تسلطش بر هواوی مبنی بر منع فعالیت هایش تکیه کرده است و حالا بیل بار، دادستان گل تصمیم گرفته است اهمیت مسابفه دستیابی به 5G را به یک موضوع مهم امنیت ملی ارتقا دهد.

او در سخنرانی خود در میزگرد جهانی CTO با موضوع همگرایی 5G و شبکه های باز گفت: ایالات متحده و شرکای ما در یک رقابت سریع علیه جمهوری خلق چین هستند تا زیرساخت 5G را در سراسر جهان ساخته و توسعه دهند. امنیت ملی ما و شکوفایی ارزش های لیبرال دموکراتیک ما هم در کشور و هم در سراسر جهان به برنده شدن ما در این موضوع وابسته است.

به گفته او، شبکه های آینده 5G بخش مهمی از زیرساخت جهانی و سیستم عصب مرکز اقتصاد جهانی هستند. متاسفانه جمهوری خلق چین، در مسیر خود برای کسب مزیت های مهم 5G است و اگر مسابقه 5G را ببرد، نتایج ژئوپلیتیک، اقتصادی و امنیت ملی آن سرسام آور خواهد بود. چین به خوبی به این مساله واقف است و از همین رو از هر گونه قدرت خود برای توسعه و کسب سهم بیشتر از بازار 5G در سراسر جهان تلاش می کند. ملل دموکراتیک و آزاد هم باید دقیقا همین کار را انجام دهند.

دادستان کل آمریکا گفت: برای رقابت با چین و بردن مسابقه در برابر آن نیروی مهیب، ایالات متحده آمریکا و شرکایش باید از نزدیک با هم و با وندورهای معتمد کار کنند تا استراتژی های واقع گرایانه و کاربردی را دنبال کنند. هرچند رویکرد Open RAN راهکاری برای مشکل فوری ما نیست، مفهوم شبکه های همگرا و باز (ION) باید پیگیری و دنبال شوند. ما می توانیم مسابقه را ببریم اما باید همین الان اقدام کنیم.


​​