اینترنت و شبکه

دولت بریتانیا صندوق سرمایه گذاری امنیت سایبری اینترنت اشیا راه اندازی می کند

ICTna- دپارتمان دیجیتال، فرهنگ و رسانه بریتانیا (DCMS) صندوق سرمایه گذاری 400 هزار پوندی برای توسعه راهکارها و محصولات امنیت اینترنت اشیا راه اندازی کرد.
 
Pic.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هدف نهایی شروع توسعه بازاری مطمئن برای محصولات متصل به اینترنت مشتریان از جمله دستگاه های پوشیدنی یا زنگ های هوشمند در است.
 
چنین برنامه ای می تواند محصولاتی که زیر بار تست رفته اند را اعتبارسنجی کند و به مشتریان برای خرید آنها و استفاده کامل از کاربردهای آنها بدون ترس از امنیت ضعیف آنها اطمینان بدهد.
 
مت وارمن، وزیر زیرساخت های دیجیتال بریتانیا در این باره گفت: ما قصد داریم بریتانیا را به امن ترین محل برای آنلاین بودن تبدیل کنیم و قوانینی در دست بررسی است تا استاندارهای امینی را برای مشتریان محصولات متصل به اینترنت قدرتمندتر کند. 
او افزود: این سرمایه گذاری به خریداران این اطمینان را می دهد محصولاتی که می خرند از امنیت سایبری بهتری برخوردارند و به خرده فروشان نیز کمک می کند تا از فروس محصولات هوشمند ایمن اطمینان داشته باشند.
 
این مقررات باید پایه اقتصاد دیجیتالی امن تر را شکل دهد هرچند که برنامه های اعتبارسنجی محصولات باید به بخش های درحال توسعه اطمینان و اعتبار بیشتری اضافه کند.
 
براساس آخرین آمارهای ارایه شده از سوی IDC، بازار دستگاه های پوشیدنی در سه ماهه نخست سال 2020 در مقایسه با همین زمان در سال گذشته، 29.7 درصد رشد کرده است. این درحالی که پاندمی کووید 19 زنجیره تامین و عرضه محصولات را به شدن محدود کرده و تحت تاثیر قرار داده است.

​​