بازار سرمایه

گام نخست بندهای ده گانه ابلاغی درباره دولت الکترونیکی اجرایی شد / فرآیند آزادسازی سهام عدالت بدون مراجعه حضوری

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای به رییس جمهوری از اجرایی شدن گام نخست از محورهای ده گانه دولت الکترونیک خبر داد که این طرح با همکاری وزارت اقتصاد، سازمان بورس و خصوصی‌سازی انجام شده است.
در بخشی از نامه  محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  به حسن روحانی رییس جمهوری آمده است: پیرو ابلاغیه حضرتعالی در خصوص محورهای ده گانه دولت الکترونیکی به وزرای محترم، مصوبات شورای اجرایی فناوری اطلاعات و تاکیدات حضرتعالی در هیات وزیران، این وزارت ابلاغیه های مذکور را به طور مستمر پیگیری نموده و بسیار خرسندم که به استحضار برسانم.
یکی از خدمات مذکور در ابلاغیه ها برای ارایه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری به هموطنان با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی سازی، سازمان بورس و اوراق بهادار به سرانجام رسید و دولت یکی از خدمات خود را الکترونیکی نموده و در دسترس مردم عزیز کشورمان قرار داد.
آذری جهرمی در بخش دیگری از این نامه خطاب به رییس جمهوری  می افزاید: خدمت آزادسازی سهام عدالت که با استقبال هموطنان روبرو شده است با استفاده از بستر دولت الکترونیکی و با فرایند احراز مبتنی بر شمار ملی و تلفن همراه و بدون هرگونه مراجعه حضوری به انجام رسید. 13میلیون و 640 هزارنفر از هموطنان تا تاریخ 8 خرداد در یک فرایند الکترونیکی درخواست آزادسازی سهام عدالت خویش را ثبت کردند و از این تعداد تاکنون 3 میلیون و 800 هزار نفر از هموطنان  به سبد سهام عدالت خود دسترسی یافته و این تعداد با بسترهای الکترونیکی فراهم شده و همچنان در حال افزایش است.
وزیر ارتباطات  در این نامه آورده است: این خدمت الکترونیکی دولت منجر به کاهش مراجعه حضوری و مکرر مردم به دستگاههای اجرایی و پیشخوان شده است و مردم با استفاده از تلفن همراه و یارانه شخصی و در بستر شبکه ملی اطلاعات ضمن اعمال الکترونیکی حق انتخاب خود برای آزادسازی سهام عدالت از سبد خود مطلع شده و قدرت تصمیم گیری برای سبد سهام خود را یافته اند. این طرح با همکاری مشترک سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد و دارایی و وزارات ارتباطات به سرانجام رسیده و از دستاوردهای دولت الکترونیکی برای تسهیل امور شهروندان و افزایش رضایت عمومی ایشان است. در پایان آمده است:ضمن تشکر از همکاری و کار مشترک انجام گرفته بین دستگاههای اجرایی مذکور امید است با حمایت حضرتعالی و همراهی سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه های اجرایی تمامی محورهای ده گانه الکترونیکی شدن خدمات در بازه زمانی مشخص شده به سرانجام برسد.

​​