تلفن همراه

تئوری توطئه 5G آمریکا را تهدید می کند

ICTna- از آنجایی که ظاهرا آمریکایی ها در جریان ناآرامی های اخیر به اندازه کافی نگران نیستند، اخیرا برخی ترس و وحشت درخصوص تاثیر مضر احتمالی 5G، نسل جدید شبکه های باندپهن بی سیم روی سلامت را ایجاد کرده اند.
 
5G Kills.JPG
به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نشریه نیو ریپابلیک به تازگی مقاله ای با عنوان «آیا 5G می خواهد همه ما را بکشد؟» منتشر کرده است که در آن سلبریتی ها شامل بازیگرانی چون وودی هریلسون و جان کوزاک عنوان کرده اند که احتمالا 5G تا اندازه ای به گسترش کووید 19 نقش داشته است. بر همین اساس هم تخریب گرانی که به تئوری توطئه 5G باور دارند، برج های مخابراتی را در سراسر اروپا آتش زدند.
 
حدس ها درباره تاثیر 5G روی سلامت انسان در حد یک ترس است و مشاهدات و مستندات علمی آن اندک است. در همین حال، چنین ترس هایی آسیب ها را طی دوره بحران کویید 19 تشدید می کند زیرا قرنطینه ناشی از پاندمی ویروس کرونا به ارتباطات قوی اینترنتی نیاز دارد تا دورکاری، آموزش از راه دور و ماندن در خانه و ارتباط با دوستن و خانواده را تسهیل کند.
 
سرمایه گذاری در 5G برای بهبود وضعیت ایالت متحده بسیار با اهمیت است و برای آمریکایی ها بسیار مهم است بدانند که شبکه های بی سیم ایمن هستند.
 
کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) برای دهه ها تلاش کرد تا اطمینان حاصل کند تجهیزاتی که اطلاعات را روی امواج رادیویی از ایستگاه های آنتن به برج های مخابراتی سپس به گوشی های موبایل و لپ تاپ می رساند، برای استفاده مشترکان ایمن است و احتمالا اکنون که دارید این گزارش را می خوانید، روی یک دستکاهی است که پشت آن مهر FCC خورده شده و به این معنی است که این دستگاه استانداردهای فدرال برای فرکانس های رادیویی یا تولید گازهای گلخانه ای ناشی از فرکانس های رادیویی را دارا است.

​​