تلفن همراه

آتش افروزان سایت های 5G تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند

ICTna- اولین دادخواست بریتانیا به دنبال خرابکاری دکل های موبایل به دنبال شیوع ویروس کرونا و ربط دادن آن به 5G، منجر به محکومیت زندانی طولانی یک مجرم مدت شد.
 
coronavirus-5g-conspiracy-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرد 47 ساله ای به نام میشل ویتی که از کار خود برای آتش زدن جعبه تجهیزات برج مخابراتی وودافون در نزدیکی لیورپول در پنجم ماه آوریل خرسند است، ظاهرا دستکش های خود را در صحنه جا می گذارد که آثار DNA او روی آنها باقی مانده بود. این کار او که دست کمی از یک جنایت ندارد، باتوجه به اینکه قصد جدی برای آسیب رساندن به این تجهیزات داشت، قاضی دادگاه را متقاعد کرد او را به سه سال زندان محکوم کند.
 
درحالی که هرگونه خرابکاری تجهیزات مخابراتی به شدت محکوم است، به نظر می رسد سه سال زندان برای کاری که او انجام داده، پایان سختی محسوب می شود. این حقیقت که ویتی یک مجرم سریالی است، پیش از این به عنوان یک احتمال در نظر گرفته شده بود هرچند که او اخیرا برای  خرابکاری دکل های مخابراتی اقدام کرده بود.
 
گوشی موبایل مصادره شده از او نشان می دهد که او پیش از این کمی درمورد 5G تحقیق کرده بوده است که متاسفانه منجر به آن اقدامات اشتباه شده بوده است.
 
او دو همدست هم در این اقدامات خرابکارانه خود داشته است که هیچ نشانه ای از خود برجای نگذاشته اند و به نظر می رسد توسط متهم دستگیر شده هم معرفی نشده که موجب شد تا به مدت محکومیت او افزوده شود.
 
ووداقون اعلام کرده است که دکل خراب شده در نتیحه آتش گرفتن، 11 روز بلااستفاده و درحال تعمیر بوده است.
 
به نظر می رسد سیل حملات صورت گرفته به دکل های مخابراتی تنها مدت کوتاهی ادامه داشت. در این دوره های عجیب و غریب مانند آن، مردم تمایل دارند به توضیحاتی هرچند غیرقابل باور بچسبند.
 
همزمانی نسل جدید فناوری موبایل با پاندمی جهانی کووید 19 موجب شد برخی از مردم با دو دو تا کردن، به عدد پنج برسند. درحال حاضر هر کسی قصد خرابکاری دوباره دکل های مخابراتی را داشته باشد، با محکومیت سنگین ویتی، قطعا قبل از هر اقدامی اندکی تامل خواهد کرد.

​​