باندپهن

کووید 19 موجب کاهش 15 درصدی هزینه های شبکه باند پهن شد

ICTna- آخرین گزارش Dell’Oro’s از بازار تخمین زده است که به دلیل پاندمی ویروس کرونا تجهیزات دسترسی باندپهن در مقایسه با سال گذشته 2.5 میلیارد برابر با 15 درصد کاهش فروش داشته است.
 
Broadband-title-pic-resized-770x285.png
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در دوره شیوع کرونا کسادی خاصی بر بازار فروش تجهیزات حاکم بوده است و باتوجه به اینکه زنجیره تامین هم دچار آشفتگی شد، کمکی به فروش این دسته از تجهیزات نشد.
 
جف هینن، از گروه Dell’Oro در این باره گفته است: نیمه اول سال 2020 جای خود را برای رشد مجدد پایدار در تجهیزات باند پهن به نیمه دوم سال خواهد داد. نیاز به توسعه سرعت بالای پهنای باند در مناطق مسکونی و دسترسی به آن در نهایت برنده شرایط رکود اقتصاد کلان حاکم خواهد بود.
 
طبق گزارش منتشر شده از سوی شورای Fibre to the Home اروپا، درحال حاضر در سراسر بازار اروپا شامل 39 کشور در داخل و خارج اروپا، 70.4 میلیون مشترک باند پهن فیبر وجود دارد. طی سال های اخیر مشترکان این سرویس رشد تدریجی داشته اند و تعداد اشتارک ها از سال 2015 دو برابر شده است.
 
اشتیاق مشترکان بازار باندپهن خانگی یکی از عوامل محرک رشد استفاده از فیبر است و بک هال 5G یک مورد تجاری جذاب است اما اگر این صنعت هنوز نمی داند چگونه باندپهن مبتنی بر فیبر را به مشتریان بفروشد، به طور قطع توسعه شبکه کامل فیبر به زودی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

​​