تلفن همراه

مدیرعامل ایرانسل: با 5G از اپراتور دیجیتال به توانمندساز اکوسیستم تبدیل می شویم

ICTna- مدیرعامل ایرانسل گفت: با نسل چهارم فناوری تلفن همراه، ایرانسل به تامین کننده پلتفرم تبدیل شد و با 5G اپراتور دیجیتال به توانمندساز اکوسیستم تبدیل می شود.
 
Abbasi IC.jpg
به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بیژن عباسی آرند در مراسم دسترسی 1034 روستا به شبکه ملی اطلاعات با اشاره به اینکه اپراتور دیجیتال پل ارتباطی بین تامین کنندگان با مجموعه مشتریان و مصرف کنندگان است، افزود: زمینه ارایه لایه های جدید تکنولوژی فراهم شده است و زمینه توسعه چشمگیر با شرکای جدید و کسب و کارهای جدید نیز فراهم خواهد شد.
 
او با اشاره به اینکه  از ابتدای شکل گیری ایرانسل نزدیک به هشت میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است، گفت: در پروژه ایرانسل نزدیک به دو هزار شغل مستقیم و 70 هزار شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.
 
عباسی از 90 درصد پوشش جمعیتی، 37 میلیون مشترک دیتای تلفن همراه و به طور کلی 51 میلیون مشترک در شبکه تلفن همراه ایرانسل خبر داد و افزود: ٧٣ درصد ترافیک ایرانسل اینترنت بین الملل است.
 
او با اشاره به اینکه در شبکه ایرانسل فناوری Narrow Band IoT را پیگیری می کنیم، گفت:  در حوزه محصولات سازمانی و فروش عمده، ایرانسل راهکارهایی روی شبکه امن اختصاصی خود دارد که بسیاری از کسب و کارها از آن استفاده می کنند و نمونه آن برگزاری غیرحضوری جلسات مجلس شورای اسلامی بود.
به گفته عباسی، ایرانسل در دو سال اخیر نزدیک به 20 هزار میلیارد ریال در حوزه کسب و کارهای داخلی با رویکرد بومی سازی و توسعه ظرفیت های داخلی سرمایه گذاری کرده است.
 
او با اشاره به اینکه امروز پروژه USO با هزینه 306 میلیارد تومانی برای اتصال 1034 روستا به شبکه ملی اطلاعات افتتاح و روستاها تحت پوشش شبکه ایرانسل قرار می گیرند، گفت: با همکاری وزارت ارتباطات تا پایان سال جاری 410 سایت جدید را در روستاهای مختلفی که فاقد پوشش و دسترسی به اینترنت هستند، تجهیز می کنیم.
 

​​