فناوری اطلاعات

قالیباف: وزارت ارتباطات پیشران اقتصاد و فرهنگ است

منبع: خانه ملت
قالیباف مطرح کرد: اقتصاد و فرهنگ دو اولویت مجلس یازدهم بوده که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشران و عامل حرکت دو اولویت مجلس یازدهم است.
 
محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (یکشنبه اول تیرماه 1399) مجلس شورای اسلامی  در ادامه پاسخ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بحث مجلس درباره زیرساخت، محتوا و خدمات است که مجلس به طور جدی آن را دنبال می کند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات فضای مجازی مطرح کرد: شورای عالی فضای مجازی وظایف همه دستگاه ها را در  زمینه فضای مجازی به روشنی مشخص کرده و فکر می کنم هیچ ابهامی در این زمینه وجود ندارد.
 
نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم بیان کرد: در شبکه ملی وقتی که سیاستگذاری و مدیریت وجود ندارد، مشکلات به وجود می آید و سیاست ها آنطور که در بخش های دیگر مانند صنعت خودرو یا عرصه کشاورزی شاهد هستید، پیاده نمی شود.
 
دکتر قالیباف با تاکید بر اهمیت سیاستگذاری در این حوزه ادامه داد: سیاستگذاری در موضوع ارتباطات و فناوری اطلاعات از مسائل مهم کشور است. حتی در موضوع جنگ اقتصادی، مبانی زیرساخت ها و مبانی خدمات عمومی با عرصه های دانش بنیان است.
 
وی تاکید کرد: این موضوع بحث مهمی است ، اجازه بدهید این بحث به این چند دقیقه خلاصه نشود. ان شاالله در کمیسیون ها مطرح می شود. امروز موضوع کمیسیون ها قطعی و کار شروع می شود و یکی از فرصت های مهم و اساسی ما تحول در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
 
دکتر محمدباقر قالیباف ضمن تشکر از وزیر ارتباطات تاکید کرد: ما در مجلس یازدهم دو اولویت داریم، اولویت اقتصاد و فرهنگ ؛ این دو اولویت از قضا وزارت ICT پیشران حرکت این دو اولویت مجلس یازدهم است. ان شاالله این بحث در اولویت ماست. در خدمت مجموعه وزارتخانه و وزیر ارتباطات هستیم و در جلسات بعدی به طور روشن براساس سیاست های شورای فضای مجازی که مصوب و ابلاغ شده است، پیش می رویم.

​​