تلفن همراه

با قابلیت‌های جدید اپ Messages در iOS 14 آشنا شوید

منبع: digiato
 
اپل سرانجام در کنفرانس کاملاً مجازی WWDC 2020 از سیستم عامل iOS 14 رونمایی کرد. این نسخه با قابلیت های جدید از جمله ویجت ها، حالت تصویر در تصویر، دستیار صوتی بهبود یافته و تغییراتی در iMessages از راه خواهد رسید.
 
اپ iMessage حالا از قابلیت گفتگوها بهره می برد و کاربران به کمک آن می توانند احساسات خود را به شیوه های جدید بیان کنند. در iOS 14 می توان مخاطبین و گفتگوهای مهم را به بالای صفحه اپلیکیشن Messages سنجاق کرده و به آسانی دوستان یا چت ها را پیدا کرد.
 
messages-ios-14.jpg
 
میمجوی ها نیز دستخوش تغییراتی شده اند و حالا امکان انتخاب میموجی های جدید با مدل و آرایش موهای جدید امکان پذیر شده است. علاوه بر این امکان شخصی سازی آن ها نیز فراهم شده و می توان برای آن ها ماسک گذاشت و یا سن آن ها را تغییر داد. گزینه های دیگری هم برای استیکرهای میموجی قرار داده شده اند که دست کاربر را در شخصی سازی باز می گذارند.
 
علاوه بر موارد فوق قابلیت جدیدی به نام Groups به اپ Messages اضافه شده که چت ها را سازمان دهی می کند. حالا کاربر می تواند پاسخ ها را به شکل ترد (Thread) مشاهده کرده و در روی موضوع خاص تمرکز کند. همچنین به کمک این قابلیت می توان گروه هایی با هویت خاص ایجاد کرد و از اینکه کدام یک از ماخطبین در گروه نظر داده اند باخبر شد.
 
Groups قابلیت جدیدی به نام Mentions نیز دارد که مشابه آنچه در واتساپ دیده می شود به شما اجازه می دهد تا با تایپ اسم فرد مورد نظر به آن ها پیام مستقیم بفرستید.

​​