تلفن همراه

وزیر ارتباطات: همراه اول این شرکت های تو در توی خود را تعطیل کند

ICTna.ir- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از همراه اول خواست درهای خود را باز کند و این شرکت های تو در توی خود را تعطیل کند.
 
jahromi7.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز در مراسم افتتاحیه بزرگترین مرکز داده غرب و شمال غرب کشور افزود: در همراه اول در زمینه شکستن قالب های انحصار، نسبت ترافیک داخل به خارج، به نسبت سایر اپراتورها کمی کمتر است و دلیل آن این است که درهای همراه اول مثل بقیه اپراتورها به روی سایرین باز نیست. در را باز بگذارید و اجازه دهید بقیه کسب و ‌کارها هم وارد شوند.
او با بیان اینکه مکانیزمی که در آن به تولیدکننده و تهیه کننده محتوا سهم داده شود را بیشتر کنید، گفت: از درآمد حاصل از ترافیک و تبلیغات جذب کننده به او سهم بدهید. همراهی شما با تولیدکننده محتوای به جای آنکه تکلیفی برخورد کنید، متفاوت است. 
جهرمی افزود: در همین راستا تجربه‌ای درباره پیامک داریم که برای ترویج دینداری گفتند پیامک دینی را ارزان کنید و پیامک دینی ۳۰ تومان شد . به دنبال آن پیامک اسمش را نیاور هم 175 تومان شد. آن کسی هم که دید پیامک آیه قرآن ارزان‌تر است، بخاطر اختلاف قیمت دیگر پیامک دینی نفرستاد و صدای مراجع درآمد. بر همین اساس مجبور شدیم با ماجرای پایان وس همه را تعطیل کنیم.
او از همراه اول خواست به جای اینکه تولیدکننده محتوا دست در جیب مردم کند، سهم تولیدکننده را در جیبش بگذارید.
او با اشاره به اینکه مرسوم است در جلسات اپراتورها، درخواست‌هایی را از آنها مطرح کنیم، گفت: همراه اول قول داده است تا شهریور ماه امسال در پنج نقطه تهران 5G راه‌اندازی شود. FWA یکی از حوزه‌های حائز اهمیت است که همراه اول باید روی آن کار کند و تجهیزات آن آمده است.
جهرمی افزود: یکی دو هفته دیگر نیز لابراتوار 5G در مرکز تحقیقات مخابرات ایران راه‌اندازی می شود و ۲۰ درصد بخش ارتباطات را باید تا افق ۱۴۰۰ روی فناوری‌ها سرمایه‌گذاری کنیم.
وزیر ارتباطات با اعلام خبر کاهش 20 درصدی جرایم سایبری با اجرای رمز پویا به نقل از دادستان تصریح کرد: پیشگیری از جرایم، اصلاح رویه و اصلاح قانون فعلی را نیاز دارد . امیدوارم بحث تشکیل کمیسیون فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.
او با اشاره به اینکه صورت های مالی همراه اول نشان می دهد هنوز 50 درصد درآمد از صوت است، افزود: در حالی که در یک اپراتور 68 درصد و در دیگری 80 درصد درآمد از دیتا است، این روند باید تغییر کند. سرمایه گذاری روی صوت شکننده است و باید روی درآمدهای دیگر بروید.
جهرمی با بیان اینکه مشق نانوشته غلط ندارد و می دانم تلاش کردید و کار بزرگی در شاد انجام شد، گفت: پروژه شاد کار بزرگی در کشور بود و باید امکانات وایتبرد، تماس صوتی و تصویری و نشست مشترک هم به آن اضافه شود. می‌توانید آن را رایگان هم ندهید و دولت باید پول آن را بدهد. در حوزه B2B محصول نیست اما تقاضا هست.
او ضمن درخواست از از همراه اول برای سرمایه گذاری روی اکوسیستم کودک و نوجوان افزود: همراه اول در سیم کارت کودک درسا پیشرو بود و من از همراه اول، ایرانسل و رایتل می خواهم اکوسیستم کودک و نوجوان را در این حوزه فعال کنند.
جهرمی با بیان اینکه صد درصد درآمد بخش ریالی است، گفت: همراه اول می تواند به بازارهای خارجی برود، کشورهای دوست و هم پیمان ما علاقه مند به این موضوع هستند.
او گفت: بعد ازحضورم در مجلس بحث‌هایی مطرح شد. مجلس محل گفت و گو است و تا زمانی که فضای گفت و گو وجود دارد، نباید نگران باشیم. توسعه و پیشرفت لازم است. نگرانی‌های فرهنگی و اخلاقی جامعه هم واقعیت‌های جامعه است. اگر یک گروه اینور و یک گروه اونور به هم بد و بیراه بگویند که کار درست نمی‌شود. رویکرد آقای قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی به این حوزه مثبت است و برای ما فرصت است و انشاالله از این فرصت استفاده می‌کنیم.
 
وزیر ارتباطات اظهار داشت: مرکز داده شمال غرب و غرب کشور با سرمایه‌گذاری همراه اول انجام می‌شود که از وجود تجهیزات در تهران تمرکززدایی می‌کند و با قرار گرفتن در تبریز، ارتباطات را برای مردم آذربایجان بهبود می بخشد.
او با اشاره به اینکه هشت ایستگاه دیگر تا پایان سال طراحی کردیم و سرویس‌هایی که ممکن است در معرض تحریم قرار بگیریم را باید زودتر اجرایی کنیم، گفت: انشالله برای پروژه زیرساخت در مرداد هم رئیس قوه قضاییه را دعوت می‌کنیم تا توجه همه به این پروژه‌ها را جلب کنیم. در پروژه قبلی رئیس جمهور حضور داشت و در مراسم امروز رئیس مجلس حضور دارد.
جهرمی با اشاره به اینکه همراه اول لوکوموتیو پیشران اقتصاد دیجیتال است، گفت: اگر همراه اول لوکوموتیوش را روشن کند، بقیه کسب و کارها هم شروع خواهند کرد. مرکز اقماری شماره سه در تهران سه هفته دیگر راه‌اندازی می‌شود.
 
 
 
 
 

​​