فناوری اطلاعات

رییس مجلس شورای اسلامی: رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم در دستور کار مجلس قرار دارد

منبع: ایسنا
 
 
آذربایجان شرقی رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس یازدهم رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم با اولویت مناطق محروم در دستور کار ما قرار دارد.
 
محمدباقر قالیباف امروز یکشنبه هشتم تیرماه، در آئین افتتاح بزرگترین مرکز داده غرب و شمالغرب کشور مستقر در شهر تبریز که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد، با بیان اینکه ما در شرایطی مجلس یازدهم را شروع کردیم که اوضاع اقتصادی خوب نیست، تاکید کرد: حال مردم از بابت وضعیت‌ اقتصادی اصلا خوب نیست و وظیفه و دغدغه همه ما به‌عنوان خادم مردم، باید توجه به اقتصاد و معیشت مردم باشد.
 
وی اضافه کرد: مردم هیچ دعوا و تنشی را قبول نمی‌کنند و فقط کار صادقانه را قبول دارند تا مشکلاتشان حل شود؛ البته مردم ما بسیار قانع هستند و اگر حس کنند که به فکر حل مشکلات هستیم، از ما راضی خواهند بود.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با افتتاح مرکز داده غرب و شمالغرب نیز افزود: این مجموعه می‌تواند در کمترین زمان ممکن با بیشترین تاثیرگذاری در همه جغرافیای کشور و با عدالت کامل و اقتصادی‌ترین روش، نابسامانی‌های اقتصادی را حل کند، چرا که اقتصاد دیجیتال فرصت بزرگی برای جبران کم کاری‌های گذشته است.
 
وی با اشاره به اینکه باید به نیروهای جوان به‌عنوان یک ظرفیت انسانی بزرگ نگاه شود، تاکید کرد: باید به جوانان به‌عنوان ظرفیتی بزرگ نگاه کنیم.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: نگاه و مسیر مجلس یازدهم کمک به همه دوستان در بخش‌های مختلف دولتی، خصوصی، شرکت‌های بزرگ و کوچک و حتی روستاییان است و ما در خدمت همه هستیم.
 
وی با اشاره به سامانه پلیس ۱۱۰، خاطرنشان کرد: زمانی که بنده در نیروی انتظامی خدمت‌گذار مردم بودم، سامانه‌ای مانند پلیس ۱۱۰ ایجاد شد که شاهد اثرات مهم آن بودیم و مردم از داخل خانه توانستند این خدمات را مورد استفاده قرار دهند.
 
وی همچنین به توسعه شبکه فیبر نوری در تهران نیز اشاره کرد و گفت: قبل از ما در شهرداری تهران تنها۷۰ کیلیومتر فیبر نوری وجود داشت، اما اکنون این مقدار به بیش از ۲۰۰۰ هزار کیلومتر رسیده است که باید این نوع نگاه در همه ابعاد و حوزه‌ها پیش رود. یک کار موفق زمانی اتفاق می‌افتد که همه همدل و هم زبان باشیم.
 
وی ادامه داد: نباید رفتاری خارج ازقانون و وظایف پیش بینی شده در ساختار قانون انجام دهیم؛ البته ممکن است در یک موضوع قانون نیاز به اصلاح داشته باشد که در این رابطه از نظر دوستان استقبال می‌کنیم. حتی ممکن است خلا قانونی وجود داشته باشد که بازهم از پیشنهادات دوستان استقبال خواهیم کرد.
 
قالیباف در پایان تاکید کرد: در موضوع کرونا نیز علی رغم اینکه در بخش‌های مختلف دچار آسیب شدیم، اما یک فرصت بزرگ ایجاد شد و بسیاری از کسب و کارهای مجازی به کسب و کارهای تعطیل شده کمک کرد؛ لذا در مجلس یازدهم رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم با اولویت مناطق محروم در دستور کار ما قرار دارد.

​​