تلفن همراه

نخست وزیر بریتانیا هواوی را وندور دولت متخاصم خواند

ICTna.ir- بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا طی یک کنفرانس خبری برای اعلام برنامه های احیایش برای کشور با سوالی درخصوص فشار فزاینده چین روی هنگ کنگ و تاثیر آن روی تصمیم گیری های او درباره حضور هواوی در این کشور مواجه شد.
 
Boris-Johnson-June-20-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، جانسون در این باره پاسخ داد: ما عمیقا درمورد تصمیم گیری درباره قانون امنیت ملی در پکن و تاثیرهایی که روی هنگ کنگ می گذارد، نگران هستیم. به دقت این قانون را رصد می کنیم تا ببینیم که آیا در تضاد با اعلامیه مشترک بین بریتانیا و چین هست یا نه.
 
او افزود: درمورد هواوی و دیگر موضوعات مرتبط با آن شرایط ساده است. من نمی خواهم در موضوع چین هراسی گرفتار شوم چون من چین هراس نیستم. از سوی دیگر من می خواهم مطمئن باشم که زیرساخت ملی حیاتی ما از وندورهای متخاصم دولتی حفاظت می شوند. ما باید به تعادل برسیم و این کاری است که ما انجام خواهیم داد.
 
از این صحبت ها اینطور به نظر می رسد که دولت بریتانیا هواوی را به عنوان یک وندور دولتی متخاصم می داند و یک قدم فراتر از شرایط قبلی که آن را پرخطر نامیده بودند، رفته است.  به نظر می رسد جانسون به دنبال کلمات مناسب تری برای تشریح حضور هواوی در بریتانیا بوده است.
 

​​