تلفن همراه

استقبال فرانسه از هواوی

ICTna.ir- مدیرکل آژانس امنیت ملی فرانسه در مصاحبه ای با یک رسانه محلی اعلام کرد که ممنوعیت آشکاری برای هواوی، وندور چینی تامین کننده تجهیزات مخابراتی، به منظور فعالیت در فرانسه وجود ندارد.
 
huawei.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در روزهایی که دولت بریتانیا از خروج هواوی از بازار این کشور خبر می دهد اما فرانسه اقدامی برخلاف آن در پیش گرفته است.
 
گیلائوم پوپارد، ضمن امن خواندن فعالیت های این وندور چینی برای همکاری با اپراتورهای مخابراتی فرانسه گفته است: آنچه که اکنون می توانم بگویم این است که محدودیتی به صورت کلی وجود ندارد اما از اپراتورهایی که از تجهیزات هواوی استفاده نمی کنند، می خواهیم که همچنان هم این کار را نکنند. همچنین برای کسانی که از هواوی استفاده می می کنند، مجوزهایی می دهیم که بین سه تا هشت سال متغیر هستند.
 
درحالیکه اپراتور فرانسوی اورنج گفته است که منبع تجهیزات زیرساخت شبکه اش از نوکیا و اریکسون است، دیگر اپراتورهای فرانسوی اینطور نیستند و هر دو اپراتور Bouygues Telecom و SFR از تجهیزات هواوی برای شبکه 4G خود استفاده کرده اند.
 
همانطور که مدیرکل آژانس امنیت ملی فرانسه در اطلاعیه خود گفته است حضور هواوی در فرانسه برای مدت زمان طولانی تضمین نشده است و لایسنس های بین سه تا هشت ساله نشان دهنده بررسی های بیشتر و تصمیم های سیاسی آینده خواهد بود.

​​