تلفن همراه

ادامه تعلیق سهام مخابرات در بورس تا 31 تیر ماه

ICTna.ir- سازمان بورس و اوراق بهادار تهران اعلام کرد تعلیق نماد معاملاتی شرکت مخابرات ایران در بورس تا 31 تیر ماه به منظور بررسی شفافیت اطلاعاتی ناشر ادامه خواهد داشت.
 
 
tci logo.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در نامه ای که بورس خطاب به سید مجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نوشته: آمده است که عطف به نامه اول تیر ماه 99 دفتر حقوقی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و باتوجه به تصمیمات اتخاذ شده در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده این شرکت در 31 خرداد ماه مبنی بر افزایش مبلغ حق الاشتراک ماهانه هر خط تلفن ثابت، در اسرع وقت توضیحات و مستندات مربوطه درخصوص بلامانع بودن افزایش حق الاشتراک ماهانه هر خط تلفن ثابت از طریق مصوبه مجمع عمومی شرکت مخابرات به سازمان بورس ارسال شود.
 
شرکت مخابرات ایران روز سوم تیر ماه با افشای اطلاعات با اهمیت در سایت کدال بورس از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارایه خدمات برای سال مالی منتهی به 30 اسفند ماه 99 خبر داده بود، اما سازمان بورس خواستار ارایه مستندات آن شد و تا زمان شفاف شدن موضوع، سهام شرکت مخابرات ایران را حداکثر تا 17 تیر ماه تعلیق کرده بود.
 
باتوجه به شفاف نشدن موضوع و بلاتکلیف مانده ماجرای حق اشتراک ماهیانه هر خط تلفن ثابت، سازمان بورس همچنان با استناد به نامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدت زمان تعلیق نماد معاملاتی این شرکت را تمدید کرد.
 
مجمع عمومی شرکت مخابرات ایران تصویب کرد حق اشتراک ماهیانه هر خط تلفن ثابت برای روستاها 100 تومان، برای شهرها 2 هزار تومان، برتی شهرستان ها 2500 تومان، برای مراکز استان 4 هزار تومان، برای کلان شهرها 5 هزار تومان و برای تهران 8 هزار تومان باشد.
 
از همین رو پیش بینی کرده است درآمد شرکت مخابرات ایران از حق اشتراک سال 99 به 695 میلیارد و 564 میلیون و 100 هزار تومان برسد.
 

​​