تلفن همراه

پتنت جدید اپل برای آیفون تاشو

ICTna.ir- اپل پتنت جدیدی ثبت کرده است که نشان می دهد ایت شرکت هنوز در اندیشه عرضه گوشی های تاشو است.
 
Folding iPhone.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آنچه که این پتنت را جالب توجه می کند، این است که در کنار توجه یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه دنیا برای ورود به بازار گوشی های تاشو، شکل منحصر به فرد ثبت شده است.
 
این پتنت دستگاهی با یک لولای خم شونده را نشان می دهد که وقتی دستگاه تا می شود، گوشی یک فضای نقره ای در پایین صفحه نماش برجای می گذارد که توسط قسمت بالایی آن پوشیده نشده است.
 
این قسمت پوشیده نشده می تواند به عنوان محلی برای نمایش نوتیفیکیشن ها یا میانبر منوها برای اپ هایی که کاربرد زیادی دارند، استفاده شود.
 
در پتنت ثبت شده آمده است که قسمت برون زندگی صفحه نمایش می تواند به عنوان محلی برای نمایش هر محتوای مناسب مدنظر کاربر مورد استفاده قرار بگیرد. برای مثال نوتیفیکیشن های پیام های دریافتی شامل ایمیل، پیامک، تقویم، هشدارها، وضعیت باتری، سیگنال گوشی، وضعیت پرواز، یا هر اطلاعات دیگری مورد استفاده قرار بگیرد.
 
هرچند که ثبت این پتنت به معنی تولید انبوه محصولی با این ویژگی ها نیست اما یکی از چند مدل پتنت ثبت شده گوشی های تاشو است که توسط اپل در یک سال گذشته ثبت شده و حاکی از توجه خاص این شرکت به این مدل گوشی ها است.
 
اگرچه که ثبت این پتنت به این معنا نیست که این گوشی حتما به تولید می‌رسد ولی نشان دهنده آن است که اپل هنوز هم به تولید گوشی‌های تاشو علاقه دارد.
 
این مساله حاکی از دنبال کردن رقبایی مثل سامسونگ است که تاکنون دو مدل گوشی تاشو با نتایج متفاوت در بازار عرضه کرده است.
 

​​