فناوری اطلاعات

راه اندازی سرور ملی در آمریکا برای مقابله با کرونا

منبع: فارس
تعدادی از شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا با همکاری نهادهای دولتی قصد دارند داده های مربوط به ابتلا به بیماری کرونا را با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا بهتر با این بیماری مقابله شود.
 
 به نقل از انگجت، برنامه های ردگیری و شناسایی موارد ابتلا به کرونا تنها زمانی می توانند موثر باشند که اطلاعات آنها میان شرکت های مختلف فناوری و نهادهای دولتی به اشتراک گذاشته شود و همین مساله توسط شرکت هایی همچون اپل، گوگل و مایکروسافت مورد توجه قرار گرفته است.
 
این شرکت ها با همکاری انجمن آزمایشگاه های ملی سلامت آمریکا قصد دارند یک سرور ملی راه اندازی کنند و اطلاعات کلیدی مربوط به ابتلا به کرونا در آمریکا را از این طریق به اشتراک بگذارند تا پیام های هشدار و اطلاع رسانی در این زمینه به دقت برای مردم ساکن در ایالت های مختلف آمریکا ارسال شود.
 
 
جمع آوری اطلاعات و ارسال پیام های هشدار بر مبنای امکانات و فناوری های اپل و گوگل صورت می گیرد و در عین حال مایکروسافت خدمات میزبانی سرور ارائه می دهد.
 
انتظار می رود این ابتکار عمل هماهنگی در آمریکا برای مقابله با کرونا را افزایش داده و به مردم و به خصوص مسافران کمک کند تا در زمان مسافرت بتوانند بهتر از خود در برابر ابتلا به کرونا محافظت کنند. جلوگیری از موازی کاری و کاهش هزینه ها مزیت دیگر اجرای این طرح است که هنوز زمان عملیاتی شدن آن مشخص نیست.
 

​​