تلفن همراه

اپراتور هندی Jio با تجهیزات بومی شبکه 5G راه اندازی می کند

ICTna.ir- اپراتور هندی Reliance Jio راهکار 5G منحصر به فرد خود را توسعه داده و قصد دارد تا سرویس هایی 5G را با استفاده صد درصدی از تجهیزات و راهکارهای بومی هند در کلاس جهانی عرضه کند.
 
Reliance-Jio-Logo.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، موکش آمبانی، مدیرعامل این اپراتور در گزارش سالیانه Reliance Industries در مجمع سهامداران با اعلام این خبر گفت: تجهیزات این کمپانی برای استفاده در سال جاری آماده هستند و به محض اینکه باند فرکانسی 5G در دسترس قرار بگیرد، راه اندازی شبکه 5G باتوجه به شبکه 4G موجود که مبتنی بر IP است، آسان خواهد بود.
 
توسعه شبکه 5G هند مبتنی بر تلاش های دولت این کشور برای تولید تجهیزات بومی و تامین گزینه هایی در برابر تکنولوژی چین یا هر کشور دیگری صورت خواهد گرفت.
 
آمبانی جزئیات دقیقی از تجهیزات ساخته و توسعه یافته ارایه نداده اما گفته است این کمپانی به دنبال صادرات سیستم 5G خود به دیگر کشورها نیز است.
 
Business Standard گزارش داده است که Jio به دپارتمان تلکام این کشور درخواست فرکانس های آزمایشی 5G را داده است. این اپراتور به دنبال فرکانس 800 مگاهرتز در باندهای mmWave، 26 و 24 گیگاهرتز و 100 مگاهرتز در باند 3.5 گیگاهرتز برای دوره آزمایشی شبکه جدید خود در برخی نقاط مترو است.
 

​​