فناوری اطلاعات

مدرسه مجازی ایرانیان در بستر شبکه شاد راه‌اندازی می‌شود

منبع: ایرنا
رییس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: مدرسه مجازی ایرانیان در بستر شبکه شاد از سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان خارج از کشور راه‌اندازی می‌شود.
 
غلامرضا کریمی روز دوشنبه افزود: بازگشایی مدارس ایرانیان خارج از کشور در برخی کشورها اول شهریور و برخی دیگر ۱۰ و ۱۵ شهریور است.
 
وی ادامه داد: قرار است که وضعیت‌ کشورهای مختلف با توجه به شیوع ویروس کرونا بررسی شوند، اگر در وضعیت قرمز و زرد قرار داشته باشند، باید از آموزش مجازی استفاده کنیم که تمامی این آموزش‌ها در بستر شبکه شاد با راه‌اندازی مدرسه مجازی ایرانیان صورت می‌گیرد.
 
رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور خاطرنشان کرد: هر ایرانی در خارج از کشور که به نظام تعلیم و تربیت ایران علاقه‌مند باشد، مقدمات ثبت‌نام وی در مدرسه مجازی ایرانیان با امتحان مجازی در پنج درس عمومی مهیا می‌شود.
 
کریمی گفت: پیش از شیوع ویروس کرونا این اقدامات به صورت حضوری انجام می‌شد، اما اکنون برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آزمون‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.
 
استفاده از زبان‌های مختلف دنیا در شبکه شاد
 
وی همچنین اظهار داشت: شبکه شاد این امکان را دارد که زبان‌های مختلف دنیا در آن به کار گرفته شود، در حال حاضر در بسیاری از کشورهای اسلامی این شبکه مورد استفاده ایرانیان است.
 
رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور افزود: همزمان با آغاز سال تحصیلی آموزش دانش‌آموزان خارج از کشور در شبکه شاد فراهم می‌شود در واقع برای دانش‌آموزان خارج از کشور در فضای مجازی، فضایی مشابه مدرسه ایجاد می‌شود.
 
طرح سنجش در مدارس اجرا می‌شود
 
کریمی درباره ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس اولی در مدارس ایرانیان خارج از کشور هم گفت: طرح سنجش این دانش آموزان در مدارس انجام می‌شود. هر مدرسه یک تیم  و امکانات پزشکی دارد که کارهای بهداشتی را انجام می دهند.
 
وی ادامه داد: طرح سنجش و بررسی‌های پزشکی دانش‌آموزان کلاس اولی هنگام ثبت‌نام نیز توسط این پزشکان انجام می‌شود. دانش‌آموزان در حال ثبت‌نام هستند.

​​