تلفن همراه

بهره‌برداری رسمی از اولین 5G ایران آغاز شد

ICTna.ir - امروز چهارشنبه اول مرداد 1399، با بهره‌برداری از نخستین سایت 5G ایران توسط رئیس‌جمهور حسن روحانی، فناوری نسل پنجم تلفن همراه به صورت رسمی وارد ایران شد.
 
مدیرعامل ایرانسل گفت: امروز چهارشنبه اول مرداد 1399، با بهره‌برداری از نخستین سایت 5G ایران توسط رئیس‌جمهور، فناوری نسل پنجم تلفن همراه به صورت رسمی وارد ایران شد.
 
دکتر روحانی امروز در جلسۀ هیأت دولت، این موضوع را به عنوان «یک خبر خوش» اعلام کردند و راه‌اندازی نسل پنجم تلفن همراه را «یک تحول بزرگ دیجیتال» دانست. وی تأکید کرد که نسل پنجم فقط برای ارتباطات نیست و برای اقتصاد دیجیتال کشور است.
 
به گفته بیژن عباسی آرند، این سایت، با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایرانسل، توسط همکاران من در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تهران راه‌اندازی شده است.
 
پیش از این نیز در شهریورماه 1396، نخستین آزمایش نمونه‌ای از شبکۀ کامل (End to End) نسل پنج، شامل هستۀ شبکه و رادیو، توسط ایرانسل و در حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده بود.
 
مدیرعامل ایرانسل اظهار امیدواری کدر در روزهای آینده، دومین سایت نسل پنجم، در ساختمان مرکزی ایرانسل و در هفته‌های پیش‌رو نیز سایت‌های بعدی 5G نیز با اولویت مراکز علمی، تحقیقاتی و نیز مراکز مهم شهری، راه‌اندازی خواهد شد.
 
مدیرعامل ایرانسل از همکارانش در شرکت ایرانسل که طی سال‌های متمادی با تلاش خستگی‌ناپذیر خود، با پیشرو بودن در ارائۀ خدمات دیجیتال با فاصلۀ کوتاهی از روندهای جهانی، خدمات شبکۀ نسل 2.75  را برای اولین بار به مردم ایران ارائه کردند و پس از شکستن انحصار در ارائۀ خدمات نسل سه، خدمات نسل چهار تلفن همراه را نیز برای اولین بار در دسترس ایرانیان قرار دادند و امروز نیز از نخستین سایت نسل پنجم ایران بهره‌برداری کردند، تشکر کرده و اظهار امیدواری که به این ترتیب، خدمات ایرانسل به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با سرعت و کیفیت بسیار بالاتری در اختیار تمام هموطنان عزیز قرار گیرد.
 
 
4283becd-525b-4117-bef3-00d6e61b0181.jpg

​​