فناوری اطلاعات

۱۱ شرکت فناوری چینی توسط آمریکا تحریم شدند

منبع: مهر
کاخ سفید در ادامه رویکرد خود علیه شرکت‌های فناوری چینی ۱۱ شرکت دیگر را هم تحریم کرد که در میان آنها یکی از تأمین کنندگان سخت افزارهای مورد نیاز اپل دیده می‌شود.
 
 به نقل از زد دی نت، دولت آمریکا شرکت‌های یادشده را به نقض حقوق بشر متهم کرده و مدعی شده که شرکت‌های مذکور با دولت چین همکاری‌های اطلاعاتی و امنیتی دارند. این اتهام‌ها بارها از سوی دولت چین و شرکت‌های مختلف فناوری این کشور رد شده و علت این اتهام زنی‌ها نگرانی از رشد قدرت فناورانه چین در سطح جهان دانسته شده است.
 
از جمله این شرکت‌ها می‌توان به او فیلم گروپ، چنگجی اسکوئل، هیفی بیتلند، تنیونان، نانجینگ سینرجی و غیره اشاره کرد. برخی از این شرکت‌ها مانند اوفیلم گروپ سخت افزارهای مورد نیاز شرکت‌های فناوری آمریکایی و چینی مانند ای سر، ایسوس، آمازون، دل، اچ پی، اچ تی سی، هواوی، لنوو، ال جی، مایکروسافت، اوپو، سونی، شیوامی و زد تی ای را تأمین می‌کردند.
 
او فیلم به علت تأمین قطعات دوربین‌های مورد استفاده در گوشی‌های آیفون ۸ و آیفون ایکس از سال ۲۰۱۷ به این سو شریکی استراتژیک برای اپل محسوب می‌شود. این شرکت در فهرست تأمین کنندگان قطعات اپل در سال ۲۰۱۹ هم قرار داشته است.
 
برخی از شرکت‌های همکار با طرف‌های چینی مانند ال جی بلافاصله بعد از اعلام فهرست تازه هرگونه همکاری با آنها را تکذیب کرده‌اند، اما بقیه هنوز واکنشی از خود نشان نداده‌اند.

​​