رسانه‌های اجتماعی

فیس بوک امکان پخش زنده ویدیو کال های 50 نفره را فراهم کرد

ICTna.ir- فیس بوک امروز اعلام کرد به زودی این امکان را به کاربران می دهد تا تماس های ویدیویی با حداکثر 50 نفر را به صورت زنده پخش کنند.
 
Facebook LiveStream.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کاربران می توانند افراد مختلفی را شامل کسانی که حساب کاربری فیس بوک ندارند، به اتاق های مسنجر برای تماس ویدیی گروهی دعوت کنند و سپس پخش زنده آن اتاق را روی هر پروفایل، صفحه یا گروهی روی این شبکه اجتماعی پخش کنند.
 
این کار، تلاش های فیس بوک برای گرفتن سهی از بازار پردرخواست سرویس های ویدیو کنفرانس را که زوم بخش قابل ملاحظه ای از آن را به خود اختصاص داده است، تقویت خواهد کرد.
 
شرکت های فناوری دیگری هم ویژگی مشابهی را برای جذب کاربر ارایه داده اند بطوریکه گوگل هم پیش از این برای کاربران خود با ارایه سرویس Meet امکان برقراری ویدئو کنفرانس رایگان را فراهم کرد.
 
فیس بوک گفته است که این سرویس را از امروز در برخی کشورها روی پلتفرم خود عرضه خواهد کرد و به زودی در همه کشورهایی که اتاق های مسنجر فیس بوک در دسترس است، ارایه خواهد شد.
 
پخش زنده صفحات فیس بوک در ماه ژوئن در مقایسه با همین زمان در سال گذشته دو برابر شده است. جهش میزان استفاده از پخش های زنده از ماه مارس، وقتی بسیاری از کشورها به دلیل پاندمی کووید 19 طرح های قرنطینه و فاصله اجتماعی را شروع کردند، دلیل اصلی این مساله است.
 

​​