باندپهن

آفکام به صنعت اینترنت پرسرعت بی‌سیم ثابت انگلیس اعتبار می‌دهد

 
telecoms-radio-mast-770x285.jpg
 
ICTna.ir - آفکام به عنوان آخرین عضو انجمن ارائه دهندگان خدمات اینترنت بی سیم انگلستان (UKWISPA) به این انجمن اضافه شده، شاید این یک گام دیگر به سمت اعتبار بخشی بیشتر به این فناوری و صنعت باشد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اکوسیستم دسترسی بی سیم ثابت (FWA) در وضعیت دشواری قرار دارد. چراکه با اشتیاق با استقرار کامل شبکه فیبر نوری، افزایش اشتها برای FWA به عنوان جایگزینی برای شبکه های مسی قدیمی کاهش می یابد. این ممکن است یک راه حل موقت باشد و همیشه در مناطق دورافتاده استفاده های مقطعی وجود خواهد داشت، اما این فناوری تا حدودی در یک دوراهی قرار دارد ، و نمی تواند یک جواب کامل برای هر نیاز باشد.
 
براین اساس، پیوستن Ofcom به UKWISPA یک اقدام برای تقویت اعتماد به نفس این صنعت است، شاید پیشنهاد شود که رگولاتور بزرگ تری برای فناوری دست و پا شود.
 
دیوید برنز ، رئیس UKWISPA (انجمن ارایه دهندگان خدمات اینترنت بیسیم بریتانیا) میگوید: "پشتیبانی اخیر از Ofcom و افزایش اعضای ، به همراه توسعه سیستم های بی سیم چند گیگابیتی نسل بعدی ، همه نشانگرهای اصلی نقش اساسی بی سیم ثابت در رفع نیاز فوری با کیفیت بهتر اینترنت برای همه است." 
 
برنز می گوید: "به عنوان رگولاتور، Ofcom قوانینی را تعیین می کند، طیف را اختصاص می دهد و خط مشی های باند پهن را تعیین می کند." "با پیوستن آفکام به UKWISPA ، همزیستی موثری ایجاد می شود که اپراتورهای بی سیم بتوانند کیفیت باند پهن خود را بطور مقرون به صرفه و کارآمد بهبود بخشند ، در حالی که داده های ارزشمندی را که برای تهیه نقشه راه برای توسعه شبکه در سطح کشور تهیه می کند ، از طریق Ofcom فراهم می شود."
 
چالش FWA اکنون یافتن جایگاه خود در چشم انداز اتصال در کنار فن آوری های سنتی است که در حال جمع آوری هستند.

​​