تلفن همراه

اپ Kaspersky VPN Secure Connection آپدیت می‌شود

در این دوران که همه آنلاین شدیم یکی از تغییرات مهم در زندگی هر فرد این است که هر روز با خیل عظیمی از شبکه‌های اینترنتیِ بی‌سیم سر و کار داریم. دیگر کسی تمام طول روز را در خانه نمی‌ماند تا با اینترنت سیمی کار کند که اگر اینطور بود خیالمان از امنیت شبکه‌ها راحت بود؛ اما ما صرف نظر از این برهه‌ی خاص که کرونا باعث و بانی‌اش شده در محیط‌های اداری از اینترنت استفاده می‌کنیم، در مطب دکتر، مدرسه‌ی فرزندان‌مان و خانه‌ی دوستان نیز همینطور؛ حتی گوشی‌هایمان در سوپرمارکت هم دست‌کم برای خود یک شبکه نت وای‌فای عمومی دست و پا می‌کند.
البته هر کس که نگران جنبه‌ی حریم خصوصی و امنیت بوده حداقل استفاده از شبکه خصوصی مجازی یا VPN را مدنظر قرار داده است. یک وی‌پی‌ان در حقیقت فعالیت شما را جداسازی می‌کند؛ می‌پرسید جدا از چه؟ جدا از اقدامات و مقاصد شرورانه‌ی سارقین که تلاش دارند بین شما و اکانت بانکی‌تان قرار گیرند؛ جدا از آن تبلیغ‌دهندگانی که حرکات آنلاین شما را (از بین کلی موارد دیگر) ردیابی می‌کنند. همچنین اگر بنا به هر دلیلی بخواهید وانمود کنید از کشور دیگری هستید وی‌پی‌ان این قابلیت را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.
چطور بفهمیم وی‌پی‌ان دارد کار می‌کند؟
بنای یک محافظت خوبِ اینترنتی، چراغ خاموش پیش رفتن است. شما کار کردنش را نمی‌بینید اما آن دارد یک گوشه به آرامی از شما محافظت می‌کند. اپ وی‌پی‌ان ما موسوم به Kaspersky VPN Secure Connection درست به موازات همین فلسفه پیش رفته و از امنیت و حریم خصوصی آنلاین شما محافظت می‌کند (حتی به جهت خودکار بودن فرآیند، این محافظت روی شبکه‌های عمومی وای‌فای نیز صورت می‌گیرد). یکی از ایرادات این است که اتصال ناپایدار در واقع می‌تواند باعث شود وی‌پی‌ان محافظتش را از روی شما بردارد (و شما بیشتر از هر زمان دیگری فعالیت‌های آنلاین‌تان آشکار خواهد شد). ایراد دیگر، همان چند ثانیه‌ی قیمتیِ بین اتصال‌هاست؛ زمانی که دستگاه شما اتصالی را به یک هات‌اسپات شروع کرده اما وی‌پی‌ان هنوز باید خود را از نو فعالسازی کند.
 
 قابلیت Kill Switch[1]
بارزترین پیشرفت در آخرین نسخه‌ی Kaspersky VPN قابلیت جدیدی است به نام Kill Switch. وقتی اتصال شما قطع می‌شود، Kill Switch به طور خودکار دسترسی دستگاه را به اینترنت مسدود می‌کند تا وقتی اتصال وی‌پی‌ان خود را بازیابی کند. بدین‌ترتیب، خطرات استفاده از اتصال‌های محافظت‌نشده از میان برداشته می‌شود. کاربران نسخه پولی Kaspersky VPN می‌توانند در تنظیمات نرم‌افزاری این قابلیت را فعالسازی کنند. اگر این قابلیت فعال شود کاربران قادر نخواهند بود داده‌ها را انتقال دهند مگر آنکه وی‌پی‌ان به طور فعالانه‌ای در حال محافظت از سیستم باشد. تابستان 2020 این قابلیت برای دستگاه‌های ویندوزی و اندرویدی عرضه می‌شود (پلت‌فرم‌های دیگر نیز بودی به این جرگه خواهند پیوست).
 
قابلیت‌های کارامد دیگر
جدیدترین نسخه‌ی Kaspersky VPN شامل تغییرات بسیاری می‌شود (از تغییرات جزئی گرفته تا فاحش). در زیر به تغییرات مهم و قابل‌توجه را اشاره کرده‌ایم:
 
سرورهای بیشتر.
ما اکنون در 24 کشور سراسر جهان (پیشتر تا سقف 18 کشور بود) سرورهای فیزیکی داریم که به شما لوکیشن‌های بیشتری برای انتخاب داده و همچنین کانکشن‌ها نیز سریعتر و قابل‌اطمینان‌تر هستند.
 
همه‌جا استریم.
نسخه‌ی پولی Kaspersky VPN همچنین شامل گزینه جدیدی می‌شود که به مسافرین اجازه می‌دهد –صرفاً در منطقه محل زندگی‌شان- به محتواهایی که به طور معمول موجود دارند دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال، اگر دوست دارید شوی نتفلیکس آمریکا یا انگلیس را تماشا کنید و در عین حال در کشور دیگری برای امور تجاری حضور دارید نیازی نیست برای تماشا به وطن خود بیایید.
 
استاندارد رمزگذاری AES-256.
این استاندارد، داده‌های داخل نسخه‌های ویندوزی و مک را با یکی از قوی‌ترین الگوریتم‌های رمزگذاری‌ِ موجود رمزگذاری می‌کند.
 
طراحی جدید.
ما رابط کاربری و تجربه کاربری را برای آسانتر کردن کاربرد این اپ ( و حتی لذت‌بخش‌تر کردنش) ارتقا داده‌ایم.
حالت تاریک. سال 2020 است. دیگر همه طیف حالت تاریکی را می شود پیدا کرد؛ از این رو ما هم نتوانستیم به این قابلیت نه بگوییم: Kaspersky VPN از تابستان 2020 حالت تاریک را روی دو پلت‌فرم macOS و اندروید دریافت خواهد کرد.
نسخه‌ی رایگان این نسخه شامل سقف 300 مگابایت داده روزانه به ازای هر دستگاه می‌شود؛ این درحالیست که نسخه‌ی پریمیوم این مرزهای محدودکننده را از میان برداشته است. 
 
منبع: کسپرسکی آنلاین - روابط عمومی شرکت ایدکو 

​​