تلفن همراه

روند صعودی فروش گوشی های 5G ادامه دارد

Ericsson-Mobility-Report-June-2018-smartphones-770x285.jpg
 
ICTna.ir - علیرغم کاهش 17 درصدی سال گذشته محموله های گوشی های هوشمند در چین ، هواوی و اپل بالاتر از این روند سیرصعودی خود را تجربه کرده اند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، روند نزولی بازار دستگاه های چینی طی چند ماه گذشته به خوبی عیان شده است، اگرچه به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا، تأثیر قابل توجهی در فروش داشته است. براساس برآوردهای حاصل از تحقیقات Counterpoint ، روند فروش سالانه بازار برای سه ماهه دوم امسال 17 درصد کاهش یافته است.
 
 
اما خبرهای خوبی در میان این بحران وجود دارد. دستگاه های دارای 5G در حال محبوب شدن هستند. 
 
فلور تانگ ، تحلیلگر تحقیق در Counterpoint میگوید: از نظر رشد، اپل سریع ترین رشد OEM در طول سه ماهه دوم را تجربه کرده است.
 
وی گفت: "علی رغم کاهش روند بازار، اپل به دلیل ادامه محبوبیت سری آیفون 11 و کاهش قیمت ، 32 درصدی تناسب سال به سال، چشمگیر داشت. آیفون SE 2020 همچنین به سرعت در میان 3 آیفون پرفروش در فثل دوم 2020 وارد شد. ماه ژوئن بهترین ماه از نظر فروش تلفن های هوشمند در امسال بوده است.
 
البته این آمار بسیار دلگرم کننده برای برخی از افراد درگیر است اما می تواند هیجان بیشتری در این افق داشته باشد. بازار چین قبلاً اشتهای 5G خود را نشان داده است ، که بیشتر از تخمین های حاصل از تحقیقات Counterpoint بوده است.
 
در پایان ماه می ، اپراتور چایناموبایل ادعا کرد که در حال حاضر 55.6 میلیون مشترک 5G دارد که 11.86 میلیون آن تنها در ماه مه اضافه شده اند. اپراتور چایناتلکام هم اعلام کرد که 30.1 میلیون مشترک فایوجی دارد ، در حالی که اپراتور چاینایونیکام هنوز هیچ اظهارنظر عمومی درباره وضعیت تعداد مشترکین فایوجی خود نکرده است. بدون درنظر گرفتن کره شمالی، بعنوان بهشت باندپهن، استقرار 5G در چین نسبت به سایر نقاط جهان سرعت بیشتری داشته است، اگرچه سطحی از شک و تردید نسبت به این ارقام هم مطرح میشود.
 
 
ایتان چی ، تحلیلگر ارشد Counterpoint در این زمینه میگوید "علی رغم کاهش سرعت رشد در بازار تلفن های هوشمند در چین ، OEM های چین سرعت پیشرفت 5G را که با اختلال COVID-19 در فصل اول 2020 مختل شده بود، جبران کرده و دوباره افزایش داده اند."
 
در حالی که هواوی بر بازار گوشی های رده بالا مسلط است ، در صورتی که اپل به گوشیهای 5G وارد شود، طی چند ماه آینده می توان شاهد افزایش بیشتر علاقه بود. اپل تا حدودی نمادی از وضعیت در چین است (یا به طور سنتی) و با انتشار 5G دستگاه می توان مصرف کنندگان را به سمت فروشگاه های چین و همچنین در سراسر جهان سرازیر کرد.

​​