تلفن همراه

رشد فروش گوشی های 5G در صدر عناوین خبری

ICTna.ir- با وجود کاهش 17 درصدی عرضه گوشی های هوشمند در چین، هواوی و اپل رکورد دیگری را ثبت کردند بطوریکه 33 درصد از همه فروش شان در این مدت متعلق به گوشی های 5G بوده است.
 
5G Smartphone.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کاهش عرضه در بازار چین طی چند ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کووید 19 تاثیر خیلی زیادی روی میزان فروش داشته است.
 
براساس تخمین های موسسه تحقیقاتی Counterpoint میزان عرضه گوشی هوشمند به بازار در مقایسه با همین زمان در سال گذشته برای سه ماهه دوم سال 17 درصد کاهش یافته است. 
 
این موضوع کمی تاسف برانگیز است اما در این میان خبر خوبی هم وجود دارد که گوشی های 5G به تدریح محبوب می شوند و هواوی و اپل درحال توسعه این واحد از کسب و کارهای خود هستند.
 
باوجود افت بازار، اپل در مقایسه با سال قبل 32 درصد رشد داشته است که ناشی از محبوبیت سری آیفون 11 و کاهش قیمت آن است. آیفون SE 2020 هم خیلی سریع در لیست سه آیفون پرفروش سه ماهه دوم سال 2020 قرار گرفت. ماه ژوئن از زمان شیوع کووید 19 به لحاظ فروش گوشی های هوشمند بهترین دوره بوده است بطوریکه شیائومی رشد 42 درصدی و هواوی رشد 11 درصدی را در این ماه داشته اند.
 
در سه ماهه دوم سال جاری 33 درصد از گوشی های هوشمند فروخته شده 5G بوده اند درحالیکه تنها 16 درصد آنها در سه ماهه نخست سال از این قابلیت برخوردار بوده اند. سهم 5G از بازار گوشی های هوشمند در ماه ژوئن بیشتر هم شد و 40 درصد از این بازار را به خود اختصاص دادند.
 

​​