تلفن همراه

کاهش کارمندان هواوی در هند با تیره شدن روابط با چین

ICTna.ir- گزارش ها حاکی از آن است که هواوی در حال کاهش کارمندان و کاهش اهداف درآمدی خود در هند است زیرا احساسات ضد چینی در سراسر جهان افزایش یافته است.
 
India-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ممکن است برخی انتظار چنین اقدامی از سوی این شرکت چینی را داشته باشند چراکه روابط بین هند و چین طی ماه های اخیر دچار تنش شده اما براساس گزارش اکونومیک تامیز، پایه های فعالیت هواوی توسط کاخ سفید سست شده است.
 
هرچند به طور رسمی تائید نشده اما شایعه های منتشر شده بر این اساس است که هواوی انتظارات درآمدی خود در سال 2020 در کشور هند را 50 درصد کاهش داده است درحالیکه میزان سرمایه گذاری خود را نیز بین 60 تا 70 درصد کاهش خواهد داد.
 
از آنجایی که چشم انداز فعالیت تجاری این وندور چینی در هند کوچک تر به نظر می رسد، این کاهش ها همچنین شامل هزینه های تحقیق و توسعه در این کشور می شود.
 
با افزایش تنش ها میان دو دولت، هند خود را برای ممنوعیت همکاری دو اپراتور دولتی خود یعنی BSNL و MTNL با هواوی آماده کرده است درحالیکه Reliance Jio نیز اعلام کرده است که از این پس با این وندور کار نخواهد کرد.
 
البته دو اپراتور دیگر با مشترکان زیاد در بازار هند وجود دارد که هواوی می تواند با آنها کار کند اما از دست دادن فرصت همکاری با اپراتورهای BSNL، MTNL و Reliance Jio یک شکست بزرگ برای این وندور محسوب می شود.
 
دو اپراتور دولتی این کشور درحال ساخت شبکه های 4G خود هستند درحالیکه Reliance Jio جلوتر از سایرین درحال کار روی شبکه 5G است و پول زیادی برای به دست آوردن از رقبا در بازار باقی مانده است.
 

​​