فناوری اطلاعات

دورکاری کارمندان گوگل یک سال دیگر تمدید شد

منبع: ایسنا
گوگل در بحبوحه مهارناپذیری شیوع ویروس کرونا، یک بار دیگر بازگشایی دفاتر خود در بسیاری از نقاط آمریکا را به تاخیر انداخت و به کارمندانش اجازه خواهد داد تا ژوییه سال ۲۰۲۱ از خانه وظایفشان را انجام دهند.
 
 این شرکت پیش از این اعلام کرده بود که کارمندانش می توانند تا پایان امسال در خانه بمانند. سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل در ایمیلی که روز دوشنبه به کارمندان شرکت ارسال شد، اعلام کرد این تغییر برای کمک به آنها به منظور امکان برنامه ریزی از قبل انجام شده و در سراسر جهان اعمال خواهد شد.
 
پیچای در این ایمیل نوشت: بسیاری از مدارس اعلام کرده اند که در زمان شروع سال آموزشی جدید گشایش نخواهند یافت و والدین را با دورنمای مدیریت تحصیل فرزندانشان در خانه و همزمان انجام وظایف کاریشان روبرو کرده اند. امیدوارم این  تغییر انعطاف پذیری که شما برای متوازن کردن کار و رسیدگی به فرزندان و عزیزانتان در ۱۲ ماه آینده نیاز داشتید را فراهم کند.
 
بر اساس گزارش بلومبرگ، با افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹، بسیاری از شرکتهای آمریکایی در طرحهای خود برای بازگشایی دفاترشان بازبینی می کنند. گوگل یکی از این شرکتهای بزرگ است که از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در مارس، کارمندانش را به خانه فرستاد. سایر شرکتهای فناوری بزرگ شامل فیس بوک و آمازون هم اعلام کرده اند کارمندان دفتری  می تواند حداقل تا ابتدای سال ۲۰۲۱ در خانه بمانند.
 
خبر تمدید دورکاری کارمندان گوگل ابتدا از سوی روزنامه وال استریت ژورنال گزارش شد.
 

​​