رسانه‌های اجتماعی

توییتر دسترسی پسر ارشد ترامپ را محدود کرد

توییتر دسترسی پسر ارشد دونالد ترامپ به این شبکه اجتماعی را به مدت ۱۲ ساعت محدود کرده است.
 
توییتر علت این تصمیم را انتشار یک فیلم به وسیله دونالد ترامپ پسر درباره "مفید بودن" داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کووید-۱۹ اعلام کرد.
 
بر اساس بیانیه توییتر، این فیلم قوانین این شبکه اجتماعی درباره اطلاع رسانی نادرست درباره همه گیری ویروس کرونا را نقض می کرد.
 
بعضی از افراد، از جمله دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا پیش از این بر مفید بودن این دارو که برای مقابله با مالاریا تولید شده، تاکید کرده اند.
 
با این حال، بعضی از تحقیقات علمی عکس این موضوع را نشان داده است.
 
بنابر اعلام توییتر، در دوازده ساعتی که دسترسی دونالد ترامپ پسر به توییتر محدود است، او فقط می تواند مطالب منتشر شده در این شبکه اجتماعی را بخواند و برای دیگر کاربران، پیام خصوصی بفرستد.
 
یک سخنگوی توییتر به بی بی سی گفت: "این اقدام در راستای سیاست هایمان صورت گرفته است."
 
شبکه های اجتماعی در آمریکا با انتشار اطلاعات نادرست درباره همه گیری ویروس کرونا مقابله می کنند.
 
فیلم مورد مناقشه که نخستین بار به وسیله سایت بریتبارت منتشر شد، حاوی سخنان چند پزشک است که درباره خواص هیدروکسی کلروکین برای مقابله با ویروس کرونا حرف می زنند.
 
توییتر، فیس بوک و یوتیوب با گمراه کننده خواندن این سخنان، این ویدیو را حذف کردند.
 
اندی سورابیان، سخنگوی ترامپ پسر در گفت و گو با بی بی سی این اقدام را بیانگر تلاش شرکت های بزرگ برای محدود کردن آزادی بیان در فضای مجازی دانست.
 
او با اشاره به محدود شدن دسترسی دونالد ترامپ پسر به توییر گفت:‌ "این کار نمونه دیگری است که نشان می دهد که آنها می خواهند با خفه کردن صدای جمهوری خواهان، در انتخابات مداخله کنند."
 
به گفته تحلیلگران این اقدام توییتر به تنش میان رییس جمهوری آمریکا و این شبکه اجتماعی خواهد افزود.

​​