تلفن همراه

برگزاری دادگاه تخلف گران‌فروشی اپراتورهای تلفن همراه / اخطار دوم صادر شد

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برگزاری دادگاه تخلف گران‌فروشی اپراتورهای تلفن همراه و همچنین صدور دومین اخطار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آن‌ها خبر داد.
 حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: دو روز قبل، دادگاه رسیدگی به تخلف گران‌فروشی اپراتورهای تلفن همراه، در تعزیرات حکومتی برگزار شد و منتظر صدور حکم هستیم.
 
رئیس رگولاتوری افزود: طبق روال پروانه، اخطار دوم هم برای اپراتورهای متخلف صادرشده و در صورت ادامه تخلف، کاهش مدت پروانه را اعمال خواهیم کرد.
 
موضوع حذف بسته‌های اینترنت پرمخاطب از سوی اپراتورهای تلفن همراه که به‌نوعی منجر به افزایش قیمت خدمات اینترنت شده، مدتی است مورد اعتراض کاربران و همچنین متولیان امر به‌ویژه رگولاتوری قرارگرفته است.
 
سازمان تنظیم مقررات به‌عنوان قانون‌گذار در حوزه ارتباطات بر بازگشت قیمت‌ها به قبل و جبران هزینه‌های اضافی پرداخت‌شده از سوی مردم تأکید داشت و در مقابل اپراتورها بی‌اعتنا به این خواسته همچنان بر تصمیم خود برای گران‌فروشی اصرار دارند.
 
بر همین اساس و بر پایه قوانین تعیین‌شده، در مرحله نخست رگولاتوری اخطاری را برای اپراتورها صادر کرد که بی‌توجهی به این اخطار منجر به صدور جریمه دو میلیارد تومانی شد. در ادامه در صورت امتناع اپراتورها به اخطار دوم سازمان تنظیم مقررات، کاهش مدت پروانه در انتظار آن‌ها خواهد بود.
 
 
 

​​