تلفن همراه

تلگرام از اپل شکایت کرد!

Legal-e1511972701789-770x285.jpg
 
ICTna.ir - به دنبال شکایات Rakuten و Spotify ، پیام رسان Telegram هم شکایتی را در رابطه با اپ استور اپل به کمیسیون اروپا ارائه داده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شکایت ضد انحصار تلگرام هم براساس همان محوری است که اسپاتیفای و بقیه از آن شاکی هستند و آن چیزی نیست جز عصبانیت ناشی از کمیسیون 30 درصدی اپل و جلوگیری از بارگیری اپلیکیشن توسط کاربران آیفون از برنامه های کانال های جایگزین ضد رقابت!
 
شکایت رسمی علیه اپل چند روز پس از ارسال یک پست وبلاگی توسط مدیرعامل تلگرام یعنی پاول دوروف صورت می گیرد که نظرات خود را درباره این وضعیت اعلام کرده بود.
 
دوروف گفته بود: "در چند ماه گذشته ، بسیاری از برنامه نویسان برجسته مخالفت خود با سیاست های فروشگاه اپ استور اپل را ابراز داشته بودند. اگر صاحب آیفون هستید، چرا باید این نگرانی را برای شما ایجاد کنند؟"
 
به گفته دوروف ، کمیسیون 30 درصدی اپل، منجر به افزایش قیمت بیشتر برای مصرف کنندگان می شود ، برخی از توسعه دهندگان از این امر مستثنا هستند ، اما در هر حال این کار، حریم خصوصی را به خطر می اندازد ، بروزرسانی ها را به تاخیر می اندازد ، شرکت ها را از تجارت خارج می کند ، منجر به تبلیغات بیشتر در داخل برنامه می شود و توانایی این توسعه دهندگان را برای صرف هزینه بیشتر برای توسعه محصول سرکوب می کند.
 
 
به طور خلاصه ، موضع دوروف این است که اپل جامعه توسعه دهندگان را ترک می کند و تجربه را برای کاربران آیفون بدتر می کند.
 
این البته تنها شکایتی نیست که اپل در حال حاضر با آن سر و کار دارد. دو شرکت Spotify و Rakuten هم شکایت علیه این شرکت در اتحادیه اروپا را مطرح کرده اند ، و در ایالات متحده ، مدیرعامل اپل، یعنی تیم کوک اخیراً توسط کمیته فرعی قضایی دادگستری مجلس بازخواست شده است.
 
در اروپا ، اپل ممکن است برای توجیه کمیسیون 30 درصدی برای مقامات مشکلاتی پیدا کند ، پولی که درآمد زیادی از هزینه اجرای فروشگاه اپلیکیشن اپل دارد ، بیشتر است ، در حالی که سیاستمداران آمریکایی مصمم هستند که نفوذ دره سیلیکون را به نوعی کمرنگ کنند. ما گمان می کنیم در آینده ممکن است تغییراتی در فروشگاه اپل ایجاد شود.

​​