تلفن همراه

رشد 13درصدی ارزش سهام نوکیا بخاطر 5G

 
Nokia-MWC-2017-770x285.jpg
 
ICTna.ir - مدیرعامل نوکیا ، راجیف سوری ، از پیشرفت در پرتفوی سهام نوکیا در بخش رادیو خبرداده و به نظر میرسد که این شرکت به زودی تمام تارگتها را پشت سر خواهد گذاشت.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آخرین باری که سوری وارد بازار شد، امتیاز کمتری برای نوکیا در اذهان وجود داشت. این خطر وجود داشت که نوکیا دیگر در ردیف بالای فهرست فروشندگان زیرساخت شبکه قرار نگیرد، حتی پیشبینی میشد که به زودی سامسونگ جایگاه نوکیا را به دست خواهد آورد، اما به نظر می رسید این ترس ها حالا کاهش یافته اند و نوکیا به سمت پیشرفت بیشتری حرکت میکند.
 
مدیرعامل نوکیا میگوید: "نوکیا پیشرفت خوبی در فصل دوم 2020 داشته، با سودآوری بیشتر از حد انتظار، پیشرفت چشمگیر در تولید پول نقد، نشانه های واضح از بازگشت قدرت در بخش رادیویی شبکه های موبایل و افزایش ارزش سال به سال به ازای هر سهم، با وجود چالش های ناشی از شیوع ویروس کرونا و مسائل مرتبط با آن.
 
وی گفت: "این نتایج نشان می دهد که عملکرد ما مطابق برنامه پیشبینی شده بهبود یافته است و ما به خوبی در موقعیتی هستیم که بتوانیم سال را با یک موقعیت مالی به مراتب قوی تر پایان دهیم. به عنوان یک نتیجه شاخص، ما در حال تنظیم هر دو نقطه میانی تمام سالهای 2020 بدون IFRS EPS و راهنمایی های حاشیه عملیاتی در محدوده چشم انداز قبلی خود هستیم که به صورت صعودی برنامه ریزی شده است. "
 
به نظر می رسد که این شرکت براساس محاسبات تحلیلگر برای سود عملیاتی خود پیشبینی بیش از 100 میلیون یوروی را تجربه خواهد کرد، کمی بهتر از آنچه انتظار می رفت.
 
اگرچه میزان فروش و سود رو به کاهش است ، اما انتظار می رود که تقاضا برای تجهیزات 5G در طول همه گیری ویروس کرونا کاهش یابد. نتایج مثبت این درآمد به طور واضح از منفیها بالاتر است ، همانطور که از افزایش 13 درصدی قیمت سهام نشان داده است.
 
با کم شدن هزینه های پرتفوی رادیوی موبایل، در حالی که عملکرد در حال بهبود است، ظاهراً اشتباهات مهندسی سال گذشته اصلاح شده اند. از سوی دیگر، با ممنوعیت هواوی در بازارهای بزرگ سراسر دنیا ، زمان خوبی است که یک بازیکن RAN پرانرژی با نام نوکیا این عرصه را در دست بگیرد.

​​