فناوری اطلاعات

اعطای مجوز فعالیت به دو اپراتور خصوصی در صنعت پست

منبع: ایرنا
 مدیرعامل شرکت ملی پست از اعطای مجوز فعالیت به دو اپراتور خصوصی پست خبر داد و گفت: سرمایه شرکت ملی پست ۱۲ هزار میلیارد تومان است و شرکت‌ها برای ورود به این حوزه حداقل نیاز به سرمایه‌گذاری ۶ هزار میلیاردی دارند.
 
«حسین نعمتی» روز پنجشنبه با اعلام این خبر که مجوز دو اپراتور پستی صادر شده است، افزود: برای همکاری با بخش خصوصی در حوزه پستی کشور، مجوز لازم برای آغاز به کار این دو اپراتور پستی را صادر کرده‌ایم اما تا این لحظه آن‌ها عملا کاری پیش نبرده‌اند.
 
معاون وزیر ارتباطات افزود: فعالیت آن‌ها به این دلیل، راضی کننده نیست که ویژگی پست کار فیزیکی و پر دردسر است و هر کسی حاضر به سرمایه گذاری در این زمینه نیست.
 
مدیرعامل شرکت ملی پست افزود: سرمایه شرکت ملی پست در حال حاضر ۱۲ هزار میلیارد تومان است. شرکت‌های خصوصی برای وارد شدن به این میدان باید حداقل ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کنند. ضمن این که شرکت ملی پست یک عقبه ۱۰۵ ساله نیز دارد که تجربیات خوبی در آن نهفته شده است. شاید به همین دلیل است که آن‌ها نتوانسته‌اند کاری از پیش ببرند.
 
به گزارش ایرنا، بر اساس گزارش ها سالانه حدود ۳۰۰ میلیون بسته و مرسوله از طریق شبکه پستی جابه‌جا می‌شود.  
 
در ماه های اخیر به علت شیوع کرونا میزان جابجایی مرسولات پستی حدود پنج برابر شده است که بخشی عمده آن به بسته های بزرگ تعلق دارد.

​​