فناوری اطلاعات

آزمایشگاه تخصصی مودم VDSL راه اندازی شد

منبع: مهر
 
 
 
آزمایشگاه تخصصی مودم VDSL با استفاده از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود در پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ICT راه اندازی شد.
 
 این فعالیت پژوهشی از ابتدای سال ۱۳۹۸ آغاز و پس از مطالعه استانداردها و مستندات فنی موجود در این زمینه، امسال -در سال جهش تولید - با همت و تلاش کارشناسان اداره آزمایشگاه فناوری ارتباطات به بهره برداری رسید.
 
به منظور راه اندازی این آزمایشگاه، قابلیت‌های تجهیزات موجود در آزمایشگاه ADSL که در سالهای پیش در پژوهشگاه ایجاد شده بود، بررسی و با طراحی بستر مناسب برای آزمون، امکان ارتقای شرح خدمات آزمایشگاه موجود برای ایجاد آزمایشگاه آزمون VDSL میسر شد.
 
با افزایش سرعت شبکه­ های اینترنتی، کاربران تمایل دارند تا از خدمات و سرویس­های جدید ارائه شده در این شبکه­ ها با سرعت بالا استفاده کنند، لذا کیفیت و کار­آمدی تجهیزات مورد استفاده در اینگونه شبکه­‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 
با توجه به استفاده روزافزون از مودم VDSL در دنیا و رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت مخابرات ایران در ارتقای تجهیزات و خدمات اینترنت ثابت به VDSL و توجه تولیدکنندگان داخلی به تولید این محصول و همچنین واردات روز افزون آن، نیاز به آزمایشگاهی برای سنجش عملکرد، کارایی و تطابق این محصول با استانداردهای روز دنیا وجود داشت.
 
لذا این آزمایشگاه جهت آزمون تجهیزات وارداتی و تولید داخل و ارائه مشاوره و همکاری فنی و پژوهشی با شرکت‌های تولیدی داخلی آمادگی راه اندازی شد و اینک آماده ارائه خدمات به مشتریان است.
 
در سالهای گذشته بیش از ۹۰ مدل انواع مودم ADSL در این آزمایشگاه تحت آزمون قرار گرفته است.
 
به گزارش مهر، تکنولوژی VDSL یکی دیگر از فناوری های نسل DSL، است که به شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ اینترنت این امکان را می‌دهد تا در بستر کابل مسی، اینترنت پرسرعت تر از ADSL را به کاربران خود ارائه دهند.

​​