تلفن همراه

بخش اعظم بسته‌های حذف شده ایرانسل بازگشت

WhatsApp Image 2020-08-16 at 23.00.58.jpeg

ICTna.ir - لحظاتی پیش و پس از کش و قوسهای فراوان و چندین نوبت اخطار و اعمال جریمه از سوی رگولاتوری، بخش اعظم بسته های اینترنت ایرانسل که از تاریخ 13 تیرماه از کانال های فروش کددستوری (USSD) و اپلیکیشن "ایرانسل من" حذف شده بود، به این کانال های فروش بازگشت و مجددا توسط مشترکین سیم کارت های ایرانسل قابل سفارش شدند.

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اپراتورهای تلفن‌همراه همراه اول و ایرانسل در ۱۳ تیرماه اقدام به حذف برخی از بسته‌های کاربردی و بلندمدت اینترنت خود کرده بودند که این اقدام با واکنش تند کاربران در شبکه های اجتماعی مواجه شد.

پس از آن رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با غیرقانونی اعلام کردن این اقدام از اعمال سقف جریمه پروانه ای این دو اپراتور با رقم 2 میلیارد تومان و همچنین برنامه رگولاتوری برای ارائه مجوز تماس خروجی از طریق پیام رسان های منتخب داخلی با تعرفه 250 ریال به ازای هر دقیقه مکالمه و احتمال کاهش دوره پروانه اپراتورها خبر داد.

با بی توجهی اپراتورها به این اظهارات، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با تصویب مصوبه جدیدی، سقف جرایم اپراتورها در حوزه مسائل تعرفه ای را به جریمه روزشمار تا سقف یک دهم آخرین صورتهای مالی حسابرسی شده اپراتورها در سال مالی قبل افزایش داد و رگولاتور در چند نوبت مکاتبه با سازمان بورس، ضمن اعلام تایید تخلف گرانفروشی قطعی، از اعمال حداکثری این جریمه روزشمار خبر داد.

بازگشت بخش اعظم بسته های ایرانسل به کانال های فروش در حالی است که همراه اول هنوز هیچ اقدامی برای بازگرداندن بسته های حذف شده خود به کانال های فروش USSD و سیستم کنترل حساب اینترنتی انجام نداده است.

 


​​