لبه تکنولوژی

خانواده خودروهای الکتریکی هیوندای با نام ایونیک به بازار می آیند

_113960815_gettyimages-1173562677.jpg
 
هیوندای قصد دارد در آینده ماشین‌های الکتریکی خود را در زیرمجموعه‌ای جدید به نام "ایونیک" به بازار عرضه کند. ایونیک در حال حاضر نام یکی از مدل‌های پرفروش کارخانه کره‌ای است که نمونه‌ای الکتریکی هم از آن تولید می‌شود.
 
هیوندای در چهار سال آینده سه مدل الکتریکی در این زیرمجموعه به بازار عرضه خواهد کرد. این ماشین‌ها همه ایونیک نام دارند و با یک عدد از یکدیگر متمایز خواهند شد.
 
اولین مدل ایونیک ۵ است که بر اساس کانسپت ۴۵ هیوندای ساخته شده و سال آینده معرفی می‌شود. هیوندای سپس در سال ۲۰۲۲، یک مدل چهار در اسپرت به نام ایونیک ۶ را به بازار عرضه خواهد کرد. مدل سوم ایونیک ۷ نام دارد که یک شاسی‌بلند بزرگ است و هنوز اطلاعات زیادی درباره آن منتشر نشده است.
 
 
_113960817_hyundaiannouncesioniqbranddedicatedtoevs_1-2.jpg
 
هیوندای می‌گوید برخلاف رسم کارخانه‌های آلمانی که مدل‌هایشان به هم شبیه است، ظاهر محصولاتش با یکدیگر فرق دارد. تنها نقطه مشترک این مدل‌ها، چراغ‌هایی است که از مجموعه‌ای از لامپ‌های کوچک مربع تشکیل شده است.
 
همه این مدل‌ها بر روی یک پلتفرم مشترک ساخته می‌شود که به گفته کارخانه قابلیت شارژ سریع دارد و می‌تواند با هر بار شارژ مسافتی طولانی حرکت کند.
 
هیوندای همچنین گفته داخل این ماشین‌ها با الهام از اتاق نشیمن یک خانه طراحی شده است.
 
کارخانه کره‌ای می‌خواهد تا سال ۲۰۲۵ شانزده مدل با موتور الکتریکی در محصولاتش داشته باشد و سالانه بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه ماشین الکتریکی بفروشد. این تعداد حدود ده درصد کل فروش شرکت را شامل می‌شود.

​​