فناوری اطلاعات

هشدار در مورد افزایش فیشینگ های صوتی

منبع: فارس
پلیس فدرال آمریکا در مورد افزایش موارد حملات فیشینگ صوتی هشدار داد و گفت این حملات که به ویشینگ شهرت یافته اند به دنبال گسترش دورکاری بیشتر شده اند.
 
به نقل از انگجت، همزمان با شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی بخش زیادی از نیروی کار در سراسر جهان هکرها نیز به فکر افتاده اند با ارسال پیام های صوتی فریبنده برای شاغلان نسبت به فریب آنها و سرقت اطلاعات و پول اقدام کنند.
 
بررسی های اف بی آی از افزایش این نوع حملات خبر می دهد و بسیاری از شرکت ها و موسسات تجاری و دولتی هنوز برنامه ای برای مقابله با حملات مذکور ندارند.
 
پیش از این حملات یادشده محدود به شرکت های اینترنتی و مخابراتی بود، اما در حال حاضر دامنه آن بسیار وسیع شده است. یکی از اهداف جدید این حملات سرقت اطلاعات شبکه های وی پی ان شرکت های تجاری است.
 
حملات مذکور از اواسط ماه جولای افزایش یافته و برخی طراحان حملات یادشده با طراحی سایت های لاگین وی پی ان قلابی برای فریب کارمندان شرکت ها و موسسات تجاری و اقناع آنها برای وارد کردن اطلاعات خصوصی خود در این صفحات تلاش می کنند. کارمندان تازه کار و ناآگاه هدف اصلی این حملات هستند و لذا باید برای آموزش آنها اقدام شود.

​​