تلفن همراه

اوپن سیگنال: 5G آمریکا و بریتانیا آشغال است

ICTna.ir – اوپن سیگنال با بررسی کیفیت شبکه تلفن همراه بسیاری از اپراتورها برای بررسی تجربه واقعی 5G در دنیا از کیفیت بسیار پایین این فناوری در سراسر کشورهای بریتانیا و آمریکا خبر داد.
 
Open Signal.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شاخص که اوپن سیگنال آن را «تجربه دانلود 5G» نام گذاری کرده، متوسط سرعت دانلود 4G و 5G را با میزان دسترس پذیری آن اندازه گیره کرده است.
 
در این بررسی آمده که منطقی است اگر گوشی 5G در اختیار دارید اما به سختی به شبکه 5G متصل می شوید، پس تجربه کاربری شما براساس شبکه 4G سنجیده می شود.
 
بر اساس چارت زیر متوسط سرعت دانلود هر کشور برای هر دو فناوری 4G و 5G قابل مشاهده است. همانطور که دیده می شود، کیفیت سرعت هر دو فناوری در آمریکا اصلا خوب نیست. 
 
 
چارت دوم دسترس پذیری 5G را نشان می دهد که براساس آن مشترکان بریتانیا تنها کمتر از پنج درصد اوقات به شبکه ای که بابت آن هزینه کرده اند، دسترسی دارند. این مساله موجب شده است تا آمریکا و بریتانیا در پایین ترین جایگاه جدول تجربه کاربری 5G قرار بگیرند.
 
 
 
 
اوپن سیگنال اعلام کرده است علت اینکه سرعت دانلود آمریکایی ها خوب نیست، بیشتر به دلیل کاربرد بسیار ناچیز فرکانس های باند پایین است که میزان پوشش را به سرعت افزایش می دهد. به نظر می رسد با برگزاری مزیده باند فرکانسی متوسط اوضاع تغییر کند.
 

​​