تلفن همراه

پاکستان برای بهبود خدمات موبایل مزایده واگذاری باند فرکانسی برگزار می کند

ICTna.ir – دولت پاکستان اعلام کرده است قصد دارد برای بهبود سرویس های باندپهن موبایل و توسعه شبکه در سراسر این کشور مزایده ای برای واگذاری باند فرکانسی بیشتر به اپراتورهای تلفن همراه برگزار کند.
 
Digital-Banking-1-e1596958597959-696x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شعیب احمد صدیقی، وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات پاکستان با اعلام این خبر گفته است طیف گسترده ای از باند فرکانسی در دسترس قرار گرفته است و به زودی مزایده آن برگزار خواهد شد.
 
او با انتشار توئیتی اعلام کرده است که توسعه شبکه، دسترسی بهتر به ارتباطات دیجیتالی، آموزش آنلاین، تجارت الکترونیکی و ... را تسهیل خواهد کرد.
 
در ادامه این توئیت آمده است: مزایده واگذاری باند فرکانسی بیشتر به اپراتورها منجر به بهبود سرویس های 4G و افزایش تعداد مشترکان خواهد شد که برای راه اندازی موفقیت آمیز فناوری 5G در کشور نیز ضروری است.
وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات پاکستان در مصاحبه با یکی از روزنامه های محلی این کشور تائید کرده است که واگذاری باند فرکانسی پتانسیل افزایش درآمد چندین میلیارد روپیه ای برای این کشور به دنبال خواهد داشت.
 
این وزارتخانه پیش از این هم از عمران خان، نخست وزیر پاکستان خواسته بود تا کمیته مشورتی راه اندازی کند که منجر به تشکیل کمیته هماهنگی های اقتصادی شد.
 

​​