تلفن همراه

سامسونگ هم مجبور به قطع همکاری با هواوی شد

ICTna.ir – دو شرکت قطعه ساز کره ای یعنی سامسونگ و SK Hynix هم مجبور به قطع روابط همکاری خود با هواوی تا 15 سپتامبر شدند.
 
China-US-Relations-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این خبر که امروز از سوی رسانه های کره جنوبی مورد توجه قرار گرفته، در واقع همان مهلت زمانی تعیین شده از سوی آمریکا در ماه گذشته و طی آخرین دوره محدودیت های اعلامی همکاری با شرکت های چینی است.
 
بر همین اساس، سامسونگ و SK Hynix هم مانند مدیاتک می بایست از این پس برای ادامه همکاری شان با این شرکت های چینی از آمریکا کسب اجازه کنند.
 
ظاهرا شرکت های کره ای به ملاقات هیات صنعت و امنیت این کشور برای حل مشکل رفته اند اما پاسخی در این رابطه دریافت نکرده اند. 
 
در این میان یک رسانه مدعی شده است که سامسونگ در نتیجه تلاش هایش برای جبران مشتری های از دست رفته در چین موفق شد قرارداد بزرگ ساخت چیپست های اسنپ دراگون 5G کوالکام را ببرد. این درحالی است که به نظر نمی رسد محدودیت های اعمال شده از سوی آمریکا روی وندورهای سازنده گوشی های هوشمند تلفن همراه چینی تاثیری گذاشته باشد.
 
چین تاکنون در برابر اهانت های ایالات متحده سکوت اختیار کرده و تنها به گلایه های پراکنده ای بسنده کرده است اما ظاهرا دولت این کشور یکسری قوانین جهانی برای شرکت های فناوری چینی تدوین کرده است که از این پس باید در دستور کار آنها قرار بگیرد.
 
این قوانین در پاسخ مستقیم به کمپین شبکه پاک ایالات متحده است که برای فشار آوردن به متحدانش برای حذف تجهیزات هواوی و ZTE از شبکه هایشان طراحی شده است.
 

​​