تلفن همراه

فیروزآبادی: سیستم مخابرات دچار تاخیر است

ICTna.ir – رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: ما در مرکز ملی معتقد هستیم که سیستم ثابت مخابرات دچار تاخیر است و این تاخیر باید به شکل ویژه ای جبران شود تا بتواند شبکه موبایل کشور را کامل کند.
 
Firouzabadi shora.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ابوالحسن فیروزآبادی صبح امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت مخابرات ایران و سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور توسعه شبکه ملی اطلاعات افزود: بخش عمده نیازهای ارتباطی کشور از نظر پهنای باند و خدمات باید روی شبکه ثابت باشد اما آمار سرمایه گذاری که در این بخش صورت گرفته است، ‌عدم توازن را نشان می دهد.
 
او تاکید کرد: سرمایه گذاری در توسعه شبکه ثابت کشور باید در اولویت قرار بگیرد. وزارت ارتباطات تلاش کرد تا بودجه ای برای شبکه مترو کشور تامین کنند تا به این واسطه و توافق سهام دارها بتوان با قدرت کافی وارد صحنه شوند.
 
فیروزآبادی افزود: با استفاده از تولیدات بومی می‌توانیم به روزهای خوش اقتصاد مقاومتی در حوزه فناوری امیدوار باشیم.
 
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: ما مجبور به تهیه تجهیزات از داخل هستیم که باعث خوشحالی است. امروز در سطح خوبی از تولید تکنولوژی هستیم و می توانیم در تمام این حوزه ها تلاش کنیم.
 
او افزود: با قول‌هایی که سهامداران شرکت مخابرات داده اند امیدواریم بتوانیم شاهد جهش تولید باشیم. این روزها، روزهای خوبی در اقتصاد مقاومتی کشور خواهد بود.
 

​​