بازار سرمایه

نماد معاملاتی های وب در بورس به مدت دو روز متوقف شد/ ابهام در اطلاعات منتشر شده

ICTna.ir – نماد معاملاتی های وب در بازار بورس اوراق بهادار باتوجه به ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده توسط این شرکت حداکثر به مدت دو روز کاری متوقف شد.
 
Thumbnail image for hiweb_logo_500x500.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، توقف نماد معاملاتی ناشر به استناد ماده 16 و 12 مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات صورت گرفته است . شرکت داده گستر عصر نوین موظف است نسبت به رفع ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده اقدام کند.
 
براساس ماده 16 دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات، بورس نماد معاملاتی ناشران پذیرفته شده را بلافاصله پس از اعلام سازمان مبنی بر دریافت اطلاعات با اهمیت، در مواردی که سود (زیان) قابل اعمال براساس پیش‌بینی های ارایه شده یا عملکرد واقعی یا اولین پیش بینی ارایه شده نسبت به سود (زیان) قابل اعمال براساس آخرین پیش‌بینی افشا شده سال مالی مربوطه، بیش از 20 درصد تغییر داشته باشد یا سود (زیان) قابل اعمال براساس عملکرد واقعی نسبت به سود (زیان) قابل اعمال براساس آخرین پیش بینی افشا شده سال مالی مربوطه بیش از ۲۰ درصد تغییر داشته باشد یا در صورت خرید یا فروش دارایی ثابت یا سهام به نحوی که قیمت تمام شده آن بیش از ۲۰ درصد ارزش مجموع دارایی ها براساس آخرین اطلاعات افشا شده ناشر پذیرفته شده باشد، متوقف می‌کند.
 
شرکت های وب پس از مصوبه روز یکشنبه، 23 شهریور ماه 99 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درخصوص تمدید زمانی و ارتقای پروانه فعالیتش از FWA به 5G و ارایه سرویس موبایل با فناوری های TD-LTE درخواست توقف نماد معاملاتی اش در بورس را داده بود.
 
در نامه ای که از سوی سید ایمان میری، مدیرعامل شرکت داده گستر عصر نوین خطاب به رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس اوراق بهادار ارسال شده، آمده بود: از آنجایی که ایت شرکت دارای موافقتنامه پروانه انتقال داده بی سیم ثابت (FWA) بوده و براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتبااطت در روز جاری، یکشنبه 23 شهریور ماه 99، تغییراتی در پروانه فعلی این شرکت شامل تمدید زمانی و ارتقا فناوری به نسل پنجم و ارایه سرویس موبایل با فناوری های TD-LTE انجام شده است. بر همین اساس تا ابلاغ این مصوبه و مشخص شدن کلیه ابعاد این ارتقا و اثرات مالی و تعهدی این مصوبه به منظور جلوگیری از تضییع هرگونه حقوق سهامداران نماد این شرکت متوقف شود.
 
 کمیسیون تنظیم مقررات در مصوبه خود اصول حاکم بر تمدید پروانه های FWA را تصویب کرد و بر اساس آن پروانه فعالیت این شرکت ها تا سال ۱۴۰۷ تمدید شد.
 
 کمیسیون تنظیم مقررات همچنین با وضع مقرراتی، امکان ارایه خدمات 5G از سوی این شرکت ها را فراهم کرد و این شرکت ها با پرداخت 28.1 درصد تسهیم درآمد و صرفا روی فرکانس 3500 مگاهرتز مجاز به ارایه خدمات TD با قابلیت موبیلیتی شدند. پیش از این اپراتورهای FWA صرفا مجاز به ارایه خدمات با قابلیت پورتابل و نه موبایل بودند.

​​